
Maciej Lasek (Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
Miał być tylko jednym z ekspertów komisji, badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej. Bardzo szybko okazało się jednak, że w tej sprawie nie uda się pozostać bezstronnym. Chcąc nie chcąc Maciej Lasek musiał przejść na drugą stronę barykady i stać się pełnokrwistym politykiem. W mediach bronił ustaleń "swojej" komisji, odpierał ataki Antoniego Macierewicza, ale też coraz częściej zabierał głos w tematach wykraczających poza zakres jego kompetencji.
Po zamachu na służbę cywilną, media publiczne, TK, KRS, SN, czas na zamach na koło.
— Maciej Lasek (@LasekMaciej) 30 sierpnia 2018
Zanim zabierzecie się za kosmos, nauczcie się robić mniejsze rakiety https://t.co/JoMTCeY6HThttps://t.co/l5KG6gxuJN
Polityczną kropką nad i ma być start w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Maciej Lasek znalazł się na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 7, tzw. obwarzanku podwarszawskim, obejmującym powiaty grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński.

Andrzej Rosiewicz (Bezpartyjni Samorządowcy)
Piosenkarz i satyryk. W czasach PRL-u popularność przyniosły mu takie przeboje jak "Najwięcej witaminy", "Chłopcy radarowcy", a także „Czterdzieści lat minęło...” z czołówki serialu "Czterdziestolatek".
Po 1989 roku podupadającą karierę artystyczną próbował ratować politycznym zaangażowaniem. Śpiewał o Lechu Wałęsie, za pomocą utworów komentował m.in. decyzję o wysłaniu polskich wojsk do Iraku, startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy UPR.
„Wystarczą cztery Ziobra i Polska będzie dobra” - zaśpiewał podczas jednej z konwencji PiS. Wystarczyło, żeby zyskać sympatię przynajmniej części politycznie podzielonej Polski i zapewnić sobie częstszy dostęp do mediów związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem.
I chociaż od tamtego pamiętnego występu Andrzej Rosiewicz kojarzony jest z obozem PiS, to w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego nie korzysta z wsparcia tej partii. W 2014 roku bezskutecznie próbował uzyskać mandat z list Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, w tym roku idzie do wyborów pod szyldem Bezpartyjnych Samorządowców (okręg nr 2, obejmujący dzielnice Bemowo, Bielany, Ursus, Włochy, Ochota, Wola, Żoliborz).

Dariusz Dziekanowski (Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
W przeszłości związany z takimi klubami jak Gwardia Warszawa, Legia Warszawa, Widzew Łódź, Celtic Glasgow, czy Bristol City. Zagrał 63 mecze w reprezentacji Polski, zdobył 20 bramek. W polityce Dariusz Dziekanowski gra w barwach Platformy Obywatelskiej.
Były piłkarz od 4 lat jest radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W tegorocznych wyborach samorządowych powalczy o mandat radnego Warszawy. Znalazł się na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 2, obejmujący Pragę-Południe i Rembertów.

Dorota Stalińska (PSL)
Aktorka z wyjątkowo bogatym, jak na ludzi kultury, doświadczeniem samorządowym. Zasiadała w Radzie Miasta Milanówka, a radną Sejmiku Wojewódzkiego po raz pierwszy została jeszcze w czasach istnienia województwa warszawskiego. Zaangażowana w walkę o prawa kobiet i osób niepełnosprawnych, w ostatnich latach często można było zobaczyć ją na antyrządowych manifestacjach KOD.
Źródło: TVN24/x-news
Politycznie związana z Polskim Stronnictwem Ludowym. Dorota Stalińska powalczy o reelekcję w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego w okręgu nr 7, tzw. obwarzanku podwarszawskim, obejmującym powiaty grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński.