https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Igrzyskach Europejskich i szermierce, a boicie się zapytać. Magazyn IE Sportowy24 [wideo]

Piotr Olkowicz
Wideo
od 16 lat
Igrzyska Europejskie Małopolska 2023 nabierają tempa. Polska reprezentacja od samego początku ustawiła rywalom wysoko poprzeczkę zdobywając na otwarcie kilka medali, nie tylko złotych. Wraz z omawianiem i komentowanie przebiegu igrzysk mamy niepowtarzalną okazję przedstawić i przybliżyć Państwu wiele mniej popularnych dyscyplin, jakie znalazły się w programie imprezy rozgrywanej w południowej Polsce.

Naszym gościem i ekspertem w drugim odcinku Magazynu Igrzysk Europejskich jest Danuta Dmowska-Andrzejuk, była wybitna reprezentantka Polski w szermierce, mistrzyni świata i Europy w szpadzie, była minister sportu.

Pełniąca obecnie funkcję prezes Lotto Superaligi, Danuta Dmowska opowiada z pasją o konkurencji, której poświęciła całe sportowe życie. Jedną z ciekawszych sentencji, jakie znajdziecie w naszej audycji jest stwierdzenie dotyczące specyfiki dyscyplin z bronią białą w roli głównej, a mówiące o tym, że przez 27 lat jej stania na planszy, do ostatniego dnia kariery tak naprawdę uczyła się szermierki.

Popularna "Danka" w urokliwy sposób porównuje elementy jej ukochanej dyscypliny z wybranymi zagadnieniami innych konkurencji. Z programu dowiecie się na przykład co ma wspólnego trzymanie szpady czy floretu z pracą mięśni rąk u strzelców sportowych.

Wspomniany wyżej przegląd dyscyplin IE'23 zaczniemy od wizyty na wyremontowanej strzelnicy we Wrocławiu, zajrzymy na basen COS OPO w Zakopanem, by przyjrzeć się przygotowaniom naszych reprezentantek w pływaniu artystycznym, a także zaglądniemy na inny basen, ten w Rzeszowie, gdzie odbywać się będą konkurencje polegające na skokach do wody.

Szerokie wprowadzenie do zagadnień związanych z nieco mniej popularnym i medialnym łucznictwem zaproponuje Robert Marcinkiewicz, wiceprezes Polskiego Związku Łuczniczego. Natomiast szanse i nadzieje tenisistów stołowych omawia Dariusz Szumacher, prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Program napakowany, jak kabanos różnościami ze świata sportu i wokół Igrzysk Europejskich trzeba po prostu przestudiować od deski do deski. Zapraszamy!

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski