Mateusz Pietras
Porażka polskich tenisistów stołowych w DMŚ w Pusan
Porażka polskich tenisistów stołowych w DMŚ w Pusan POSLKI ZWIAZEK TENISA STOLOWEGO
Polscy tenisiści stołowi w składzie Miłosz Redzimski, Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki przegrali z reprezentacją Francji 0:3 w 1/8 finału drużynowych mistrzostw świata w koreańskim Pusan. Tym samym Biało-Czerwoni nie zdołali awansować na igrzyska olimpijskie. Wcześniej taki sam los spotkał Polki, które uległy z reprezentantkami Hongkongu 1:3.

Nienajlepszy początek

Jako pierwszy wystąpił świeżo upieczony młodzieżowy mistrz Europy Miłosz Redzimski. W ćwierćfinale drużynowych mistrzostw świata jego rywalem był rówieśnik Felix Lebrun. Pierwszą partię w dobrym stylu rozpoczął Polak, wygrywając ja przewagi 12:10. W połowie kolejnej partii gra prowadzącego w meczu pogorszyła się, co skrzętnie wykorzystał rywal (11:6). W następnej Trójkolorowy poszedł za ciosem. Redzimski nie był w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji, która zakończyła się 2:11. W czwartym secie prowadził 7:5, by przegrać sześć akcji z rzędu.

Los Redzimskiego podzielił Jakub Dyjas. Lepszy w pięciosetowym pojedynku okazał się Alexis Lebrun. Pierwsza partia padła łupem Polaka, który wykorzystał, którąś z kolei piłkę setową. Drugą i trzecią wygrał rywal, który nie miał zbyt dużych problemów. W kolejnej Dyjas powrócił do gry triumfując 12:10. W decydującym secie lepszy okazał się Francuz - 11:8.

Porażka polskich tenisistów stołowych

Niestety ostatnim pojedynkiem ćwierćfinału było starcie pomiędzy Samuelem Kulczyckim, a Simonem Gauzym. Początek dla Polaka był obiecujący, bowiem wygrał 11:7. Lecz w następnych partiach górą był rywal (13:11, 11:8, 12:10).

Tym samym Polacy odpadając w 1/8 finału drużynowych mistrzostw świata nie zapewnili sobie udziału w nadchodzących igrzyskach olimpijskich.

Do Paryża pojedzie osiem najlepszych drużyn imprezy organizowanej w Pusan.

Wcześniej los mężczyzn podzieliły panie, które w 1/8 finału przegrały reprezentantkami Hongkongu 3:1. Jeden punkt dla polskich tenisistek stołowych zdobyła Natalia Bajor.