OPRAC.:
Mateusz Pietras
Dwa złote medale reprezentantów Polski na Uniwersjadzie w piątek
Dwa złote medale reprezentantów Polski na Uniwersjadzie w piątek TWITTER/MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI
W piątek reprezentacja Polski zdobyła sześć medali na Uniwersjadzie. W Chengdu najlepsze w swoich dyscyplinach okazały się pływaczka Adela Piskorska oraz lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 200 m Nikola Horowska. Srebro dla pływaczki Marleny Granaszewskiej. Na najniższym stopniu stanęli szermierz Jan Jurkiewicz, młociarz Dawid Piłat oraz kobieca drużyna taekwondo Aleksandra Kowalczuk, Julia Sereda, Łucja Oleszczuk oraz Patrycja Adamkiewicz

Polscy studenci złoci w pływaniu i lekkoatletyce

W piątek podczas 31. Letniej Uniwersjady w chińskim Chengdu Adela Piskorska wywalczyła złoto na 100 m st. grzbietowy. Drugi medal dla reprezentacji Polski zdbobyła Nikola Horowska w biegu na 200 m.

Piskorska przepłynęła 100 m w czasie 1.00,20. Portugalka Camila Rodrigues Rebelo była wolniejsza o 0,30 s, a Włoszka Federica Toma o 0,45 s.

Lekkoatleci, którzy mieli już w dorobku pięć medali, dołożyli w piątek trzy kolejne. Dla Horowskiej, zwyciężczyni biegu na 200 m z czasem 23 s, to drugi złoty krążek w Chengdu - wcześniej wywalczyła złoto w skoku w dal. Granaszewska na dystansie 200 m była od koleżanki z reprezentacji wolniejsza o 0,20 s. Brąz zdobyła zawodniczka z RPA Banele Withney Shabangu z czasem 23,29 s.

Dawid Piłat jest natomiast pierwszym polskim lekkoatletą, który w tej edycji Uniwersjady zdobył brąz. Krążek zapewnił mu rzut na odległość 72,27 m. Wygrał Chińczyk Qi Wang z rezultatem 73,63 m, a srebro wywalczył Portugalczyk Decio Andrade - 73,43.

Krążki w szermierce i taekwondo

Jan Jurkiewicz zdobył pierwszy medal szermierzy podczas imprezy w Chinach. W półfinale pokonał go Pierre Loisel 15:10. Francuz zakończył zawody ze srebrem po porażce w finale z reprezentantem Hongkongu, złotym medalistą igrzysk olimpijskich w Tokio Ka Longiem Cheungiem 12:15. Brąz zdobył natomiast także pochodzący z Hongkongu Chun Yin Ryan Choi, który w półfinale uległ Cheungowi 12:15.

Taekwondzistki w składzie: Aleksandra Kowalczuk, Julia Sereda, Łucja Oleszczuk oraz Patrycja Adamkiewicz w 1/8 finału miały wolny los, a w ćwierćfinale wygrały z Turczynkami. W walce o finał przegrały z późniejszymi złotymi medalistkami Chinkami. Srebro zdobyła drużyna Uzbekistanu, a obok Polek na najniższym stopniu podium stanęły Koreanki.

Od początku imprezy w Chengdu Biało-Czerwoni zgromadzili już 20 medali, w tym 7 złotych, 6 srebrnych oraz 7 brązowych.