Wojciech Gutorski w finale wioślarskich MŚ

Sławomir Kabat
Znakomicie zaprezentowali się Wojciech Gutorski (LOTTO Bydgostia) i Jarosław Godek w wyścigu półfinałowym dwójek bez sternika mistrzostw świata w Chungju. Polacy wygrali swój bieg w czasie 6.22,09 min.

<!** reklama>
Wyprzedzili oni Włochów 6.22,73 oraz Hiszpanów 6.24,16. Biało-czerwoni po pierwszych 500 i 1000 m płynęli na czwartej pozycji. Następnie rozpoczęli długi finisz. Na 1500 m zajmowali trzecią pozycję, a przed metą objęli prowadzenie i pewnie wygrali. Nie udało się awansować do finału Arturowi Mikołajczewskiemu (Gopło Kruszwica) i Miłoszowi Jankowskiemu w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Polacy minimalnie przegrali trzecie miejsce. W półfinale najlepszymi okazali się Szwajcarzy 6.15,31 przed Włochami 6.16,01 i Grekami 6.17,11. Na czwartej pozycji uplasowała się polska osada 6.17,52. W wyścigu półfinałowym dwójek podwójnych wagi lekkiej kobiet kolejność czołowej trójki była następująca: 1. Niemcy 6.57,11; 2. Wielka Brytania 6.57,84; 3. Holandia 6.59,94. Szóste miejsce zajęły Weronika Deresz z Katarzyną Wełną 7.09,04. Polskie zawodniczki, podobnie jak Mikołajczewski z Jankowskim walczyć będą w finale B (miejsca 7-12). Dwójka bez sternika jest trzecią polską osadą, po czwórce podwójnej kobiet i męskiej ósemce, która wywalczyła awans do finału A. Finały odbędą się w sobotę i niedzielę. Transmisja w Eurosporcie i TVP Sport od godz. 8.00.