https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wodociągi remontują swój ośrodek wypoczynkowy nad morzem. Czy wzrosną ceny wody?

Michał Sitarek
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja zmodernizują swój ośrodek wypoczynkowy nad morzem. Na ceny wody nie ma to wpłynąć.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja zmodernizują swój ośrodek wypoczynkowy nad morzem. Na ceny wody nie ma to wpłynąć.
<!** Image 3 align=none alt="Image 221633" sub="Fot. sxc.hu">
W budynku wczasowym w Grzybowie pod Kołobrzegiem wymienione zostaną instalacje, okna. Gruntowne remonty przejdą wszystkie pomieszczenia, drzwi oraz dach.

<!** reklama>

W niektórych pojawi się klimatyzacja. Dlaczego spółka w ogóle decyduje się utrzymywać ośrodek, kiedy inne przedsiębiorstwa komunalne, tnąc koszty, pozbyły się takiego majątku?

- Cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród pracowników. Już teraz w przeważającej części jego działalność finansowana jest z funduszu socjalnego firmy, a od roku 2014 działalność ta będzie finansowana z tego funduszu w całości.

Po 20 latach funkcjonowania niezbędne są w ośrodku określone prace modernizacyjne, jednak większość wynika ze zmiany przepisów, związanych z BHP i ochroną przeciwpożarową obiektów, a także mających umożliwić korzystanie z wypoczynku osobom niepełnosprawnym.

Niezbędny jest także montaż infrastruktury, umożliwiającej funkcjonowanie ośrodka przez cały rok. Ten ostatni zabieg pozwoli przystosować ośrodek także do funkcji szkoleniowych, co z pewnością pomniejszy koszty działalności szkoleniowej, prowadzonej przez MWiK w ciągu roku.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w przeszłości wiele firm pochopnie pozbyło się swoich zakładowych ośrodków wypoczynkowych i szkoleniowych, a dziś tego żałuje - stwierdza Alicja Gołata z MWIK.

- Zastanawiam się, czy w momencie, gdy szuka się oszczędności, to uzasadniony wydatek. Będą chciał otrzymać wyliczenie kosztów tego przedsięwzięcia - mówi radny Tomasz Rega.**

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

z
zbulwersowany
niech tam jeszcze fontannę POstawią za 2,5miliona pani hanna gronkiewicz i premier marciniak będą za
k
kaziu
Skoro woda bydgoska truje to pobyt nad bałtykiem musi być a ze klima w pokoju ? a w autku to nie mają
j
jasio
na golasa odwazy sie tylko w Chorwacji
a
aruś
No to tylko czekać jak S.Drzewiecki i z G.Ciemniak reanimują abonament. Ciekawe ile będzie wynosił ,przecież chyba wybory też kosztują ?
k
kropla
Goła ta pani będzie nad morzem?
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski