Aby znaleźć się w zaszczytnym gronie szesnastu najlepszych drużyn w Polsce, najpierw trzeba było wygrać finał miejski, a następnie wojewódzki. Kolejnym etapem było wyjście z grupy już podczas finału ogólnopolskiego w Warszawie, gdzie KS Wisełka zmierzyła się z drużynami: BKS Lublin (1:0), Escola Varsovia (5:0) oraz Żywiecka APN (2:1).
Po doskonałej grze, nasi piłkarze wyszli ze swojej grupy z kompletem dziewięciu punktów. W ćwierćfinale Wisełka spotkała się z niezwykle trudnym przeciwnikiem - FASE Szczecin, który w finałach regionalnych wyeliminował m.in. Pogoń Szczecin. Mecz ćwierćfinałowy mógł się podobać. Najpierw szczecińska drużyna strzeliła dwa gole, ale po doskonałej grze Wisełka zdołała odwrócić losy pojedynku i wygrała 3:2.
Rozpędzoną drużynę Wisełki, zatrzymała dopiero w półfinale Akademia Piłkarska Piotra Reissa (5:2 dla ekipy z Poznania). Warto tutaj powtórzyć po komentujących transmisję na żywo, na kanale Łączy nas Piłka, że drużyna z Poznania to starannie wyselekcjonowany zespół, spośród ponad stu zawodników i kilkunastu oddziałów z całej Wielkopolski. Sytuacja w meczu półfinałowym zmieniała się dynamicznie i to spotkanie również zaskoczyło komentujących. Niestety w tym meczu nasza drużyna musiała uznać wyższość kolegów z Poznania, jak się potem okazało zwycięzców całego turnieju.
Ostatecznie KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon znalazła się na miejscu 3, ex aequo ze Śląskiem Wrocław. Pierwsze miejsce w Pucharze Prezesa 2019 w kategorii U-11 zajęła Akademia Piłkarska Piotra Reissa Poznań, tuż za nią na podium znalazł się Stomil Olsztyn. Na uwagę zasługuje fakt, że najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany zawodnik KS Wisełki Bydgoszcz-Fordon - Szymon Pączek.
Wisełka prowadzi nabór do IV klasy piłkarskiej i zaprasza dzieci z roczników 2009 i 2010 (testy sprawnościowe 21 marca o godzinie 17:00 na Orliku przy ul. Piwnika Ponurego). Więcej informacji u trenera Kamila Tobolskiego tel. 732 891 578.