
W drugiej części koncertu, o godz. 20, na scenie zaprezentują się Karen Edwards (śpiew, fortepian) i Eljazz Trio w składzie: Zbigniew Wrombel (kontrabas), Adam Wendt (saksofon), Józef Eliasz (perkusja).
Wstęp wolny.

Fabryka Lloyda zaprasza w sobotę, 17 sierpnia, na kolejny plenerowy koncert. Tym razem przed publicznością wystąpi Kizo. Początek o godz. 20.30.

Trwa kolejna edycja akcji „Zostań Turystą w swoim mieście”, w ramach której przez całe wakacje mieszkańcy będą mieli okazję poznać Bydgoszcz podczas spływów kajakowych i spacerów z przewodnikiem.
W niedzielę, 18 sierpnia, o godz. 10 rozpocznie się spacer pt. „Wojskowa historia Bydgoszczy”. Przewodnikiem będzie Krzysztof Drozdowski. Zbiórka na Starym Rynku.
Wycieczki będą się odbywały w każdą niedzielę, do końca września. Na spływy obowiązują zapisy.
Cykl jest organizowany w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Organizatorem jest bydgoskie Stowarzyszenie Obywatel Działa.

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza w niedzielę, 18 sierpnia, o godz. 10, 12 oraz 14 na opowiadający o budowaniu relacji spektakl pt. „Blisko”.
Spektakl jest skierowany do dzieci w wieku od pół roku do trzech lat wraz z opiekunami. Bilety na: bilety24.pl.