Wda poległa bez walki

Marcin Karpiński, Wojciech Raatz
Piłkarze Victorii Koronowo pewnie pokonali na wyjeździe drużynę Górnika Konin, dzięki czemu awansowali na pozycję wicelidera III ligi.

<!** Image 2 align=right alt="Image 132451" sub="Ostra walka w meczu Czarni Nakło - Grom Osie zaowocowała podyktowaniem dla obu drużyn rzutów karnych. „Jedenastkę” wykorzystali tylko gospodarze. Fot. Miłosz Sałaciński">Siódma kolejka nie była szczęśliwa dla podopiecznych trenera Piotra Tworka. Drużyna Wdy Świecie na wyjeździe uległa zdecydowanie ekipie Unii Swarzędz.

Początek spotkania lepiej wyglądał jednak w wykonaniu gości, którzy już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Bramkę dla Wdy po dokładnym dośrodkownaniu Bartosza Czerwińskiego głową zdobył Arkadiusz Woźniak.

Potem strzelali głównie zawodnicy Unii. Po przerwie było już 3:1. Bramkę kontaktową dla Wdy w 75 minucie zdobył jeszcze Bartosz Czerwiński, ale ostatecznie górą w tym spotkaniu byli gospodarze.

- Byliśmy jedynie tłem dla zawodników ze Swarzędza. Moja drużyna po prostu w tym spotkaniu nie walczyła. Chcę o tym fatalnym meczu jak najszybciej zapomnieć - mówi trener Wdy Piotr Tworek.

<!** reklama>Zupełnie odmienne nastroje panują za to w Koronowie. Podopieczni Macieja Karabasza odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem Victoria pokonała na wyjeździe faworyzowanego Górnika Konin 3:0.

W 23 minucie strzał Skonieczki dobijał Jakub Kujawka i było już 1:0. Zaraz po wznowieniu gry w 46 minucie zdobywca pierwszej bramki wypatrzył dobrze ustawionego Pawła Kanika, a ten podwyższył wynik. Rezultat strzałem prawie z zerowego kąta w 90 minucie na 3:0 ustalił Kujawka.

<!** Image 3 align=right alt="Image 132451" sub="Drużyna z Nakła grała w poważnym osłabieniu. Wg prezesa Czarnych Marka Nowaka remis „wisiał” w powietrzu. W tle bramkarz Gromu Robert Mielcarski. Fot. Miłosz Sałaciński">- Wynik robi wrażenie. Taki rezultat motywuje nas do dalszej pracy. Trenujemy pięć razy w tygodniu. Tak samo jak w drugiej lidze. To z pewnością daje wymierne korzyści - powiedział po meczu trener Victorii Koronowo Maciej Karabasz.

Z kolei zespół Goplanii Inowrocław na własnym terenie podejmował Spartę Oborniki. Wynik spotkania już w 13 minucie strzałem z rzutu wolnego otworzył Kornel Semenowicz. Niestety, jak się okazało było to ostatnie trafienie dla gospodarzy w tym meczu. Chwilę później stuprocentowej okazji nie wykorzystał Mateusz Kowalski. Skuteczni byli za to goście, którzy po bramkach w 25 i 59 minucie wygrali 2:1.

Na IV-ligowych boiskach nieźle radzą sobie natomiast Czarni z Nakła, którzy dosyć szczęśliwie, po bramkach Szwagrzyka (24 min z karnego) oraz Pochowskiego (80) pokonali u siebie Grom Osie 2:1. Sporo kontrowersji w tym spotkaniu wzbudziła podyktowana w końcówce spotkania (niewykorzystana) „11” dla gości.

Górnik Konin - Victoria 0:3 (0:1): Jakub Kujawka (23, 90), Paweł Kanik (46).

Victoria: Piesik - Stoppel, Raszka (46. Walda), Szczukowski, Talarek - Kardasz, Wiśniewski, Raczyński (62. Sawicki), Skonieczka (70. Kawałek) - Kanik (88. Chrzanowski), Kujawka. Żółta k.: Wiśniewski (Victoria).

Unia Swarzędz - Wda Świecie 4:2 (0:1): Sobkowiak (46), Lebioda (53), Hercog (55), Moszczyński (89) - Arkadiusz Woźniak (2), Bartosz Czerwiński (75).

Wda: Paczkowski - Graczyk, Sulowski (70. Subkowski), Wolski, Malczuk - Łożyński, Wenerski (65. Olszewski), Szczygielski - Woźniak, Ernest (46. Barlik), Czerwiński (80. Gładek). Żółta k.: Łożyński (Wda).

Goplania - Sparta Oborniki 1:2 (1:1): Kornel Semenowicz (13) - Paździerski (25), Maciejewski (59). Goplania: Ciesielski (46. Łuczak) - Redman, Niewiadomski, Arent, Łęga - Goczkowski, Bujak (74. Kmita), Szeluga, Paczkowski (63. Kropski) - Kowalski, Semenowicz. Ż. kartka: Kowalski (G). Pozostałe wyniki III ligi obok w pasku.

Wyniki klasy okręgowej. Grupa I: Cyklon - Wisła N. 4:0, Pomorzanin S. - Kamionka 3:0, Krajna S.K. - Pomorzanin T. 1:1, Gryf - Chełminianka1:4, Victoria L. - Polonia Bydgoszcz 0:1, Strażak - Start P. 2:1, Tucholanka - Victoria Ś. 3:1.

Grupa II: Kujawy - Jagiellonka 4:0, Brzysko-Rol - Kujawianka I. K. 3:2, Kujawianka S. - Zgoda 2:1, Sparta J. - Kujawiak 1:1, Pałuczanka - Gopło 0:3, Szubinianka - Noteć 4:2, Mień - Pogoń 1:0, Kujawskie Pogranicze - Lubraniec 4:2.