https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Warto dawać z siebie więcej

Tomasz Skory
Dostają same piątki, działają w kołach naukowych i wolontariatach. W wolnej chwili tańczą, śpiewają i uprawiają sporty. Tacy są kujawsko-pomorscy studenci nobliści.

Dostają same piątki, działają w kołach naukowych i wolontariatach. W wolnej chwili tańczą, śpiewają i uprawiają sporty. Tacy są kujawsko-pomorscy studenci nobliści.

<!** Image 2 align=right alt="Image 150211" sub="Wyróżnieni studenci podczas spotkania w ratuszu. Z prawej: Imisława Górska, wicedyrektorka Wydziału Kultury i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Bydgoszczy / Fot. Tadeusz Pawłowski">- W trakcie studiów warto dawać z siebie jak najwięcej. To przynosi efekty. Mnie się poszczęściło i myślę, że państwo również będą w przyszłości piastować wysokie stanowiska i odnosić sukcesy - tymi słowami Imisława Górska, zastępczyni dyrektora Wydziału Kultury i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta, rozpoczęła galę wojewódzkiego etapu „Studenckiego Nobla 2010”.

Studencki Nobel to konkurs, którego celem jest promowanie wybitnych żaków. Polega na wyłonieniu najlepszego studenta na uczelni, wyborze prymusów w każdym województwie, a wreszcie na wyłonieniu krajowego zwycięzcy Studenckiego Nobla. Co trzeba zrobić, aby otrzymać wyróżnienie?

<!** reklama>- Udzielam się się w naukowym kole prawa pracy i prawa międzynarodowego. Publikuję w językach obcych, wygłaszam referaty na zagranicznych wyjazdach i brałem udział w programie wymiany studentów - mówi Karol Smoter, zwycięzca wojewódzkiego etapu Studenckiego Nobla. Karol jest magistrem europeistyki i studentem piątego roku prawa na UMK. Nie jest to jego jedyne wyróżnienie. - Zostałem wybrany najlepszym studentem Wydziału Prawa i Administracji UMK, a w zeszłorocznej edycji Studenckiego Nobla otrzymałem wyróżnienie.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Alicja Bania z UKW, na co dzień studentka pierwszego roku magisterskich studiów uzupełniających z pedagogiki. - Należę do sekcji kultury fizycznej koła naukowego „WyKoNa”, piszę artykuły o tematyce zdrowotnej i prowadzę badania na temat wydolności płuc - opowiada o sobie. - Jestem również wolontariuszką akcji „Szlachetna Paczka” i uczę dzieci gry na gitarze i języka niemieckiego.

- Biorę udział w rozmaitych projektach, wolontariatach i warsztatach tanecznych. Należę do studenckiego koła Uniwersytetu Gdańskiego, kół harcerskiego i logopedycznego - mówi Agnieszka Dolacinska, tegoroczna magister pedagogiki i zdobywczyni trzeciego miejsca w wojewódzkim etapie konkursu. Powtórzyła tym samym swój zeszłoroczny sukces.

Nie samą nauką jednak student żyje. Kujawsko-pomorscy studenci nobliści czerpią też radość z przyziemnych przyjemności. Karol wolne chwile poświęca tańcu. Skończył już ósmy z dziewięciu stopni kursu tańca towarzyskiego. Alicja uprawia sporty wodne. Gdy tylko pozwala jej na to czas, trenuje kajak-polo. Agnieszka śpiewa w chórze młodzieżowym.

Studencki Nobel

To konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jego celem jest promowanie wszechstronnych żaków, wyróżniających się ponadprzeciętną wiedzą, działalnością naukową i społeczną

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski