Wakacyjna liga dla Milanu

Iwona Matusiak
Przez pięć tygodni walczyli o miano najlepszej drużyny, nie brakowało więc gradu bramek i radości zwycięstwa.

Przez pięć tygodni walczyli o miano najlepszej drużyny, nie brakowało więc gradu bramek i radości zwycięstwa.<!** Image 2 align=none alt="Image 194786" sub="Fot. Maciej Rejment">

Wakacyjna Liga Orlika rozgrywana na obiekcie przy ulicy Mostowej 24 w Szubinie dobiegła już końca. Emocji nie brakowało, młodzi piłkarze walczyli w pięciu kolejkach.

W ostatnich rozgrywkach zmierzyli się: AC Milan z Szubinianką Szubin oraz Manchester United z FC Barceloną. W pierwszym spotkaniu AC Milan nie dał szans zawodnikom z Szubinianki Szubin i wygrał aż 15:0, bramki strzelali: Adrian Maszotte (3), Bartosz Wiśniewski (5), Mateusz Szpechciński (3), Krystina Leppert (2) oraz Maciej Ośka i Dawid Smarul.

Natomiast Manchester United zremisował z FC Barceloną 4:4. Bramki dla Manchesteru strzelali: Paweł Bielawa (2) oraz Patryk Frąckowiak (2), dla Barcelony w siatkę trafiali: Łukasz Maludziński (3) oraz Konrad Polawski.

W tabeli końcowej pierwsze miejsce, od pierwszej kolejki, utrzymali chłopcy z AC Milan, którzy uzbierali na swoim koncie 12 punktów, strzelili łącznie 54 bramki. Na drugim miejscu znaleźli się Manchester United, którzy uzbierali 5 punktów, na trzecim stopniu podium stanęli natomiast piłkarze z Qara Qoyun z 4 oczkami na koncie. Kolejne miejsca zajęli: Szubinianka Szubin i FC Barcelona.

Najlepszym strzelcem ligii został Bartosz Wiśniewski, zawodnik AC Milan, który w trakcie 4 meczów strzelił aż 26 goli, natomiast najlepszym bramkarz to Dorota Rybczyńska z FC Barcelony.<!** Image 3 align=none alt="Image 194787" sub="Fot. Maciej Rejment">

Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary, a wyróżnieni indywidualnie statuetki. Organizatorami i sędziami meczów byli animatorzy orlika - Jakub Cegiełka i Daniel Lubawy, przy współpracy Miejskim Zespołem Oświaty Sportu i Rekreacji w Szubinie.<!** reklama>

W Wakacyjnej Lidze Orlika wzięło udział pięć drużyn z rocznika 1997 i młodszych.

Rozgrywki przebiegały w systemie ligowym, co tydzień w soboty, w każdej z pięciu kolejek jedna z drużyn pauzowała. Zawodnicy grali dwa razy po 20 minut, plus pięć minut przerwy. Według regulaminu, w składzie każdej drużyny mogło znaleźć się 6 zawodników, w tym jeden bramkarz.