Mimo że 35-letni krakowianin debiutował w tym roku w wyścigach dystansowych, to spisał się w nich wcale świetnie. Razem z Louisem Deletrazem i Yifeiem Ye jako Orlen Team WRT po pięciu z sześciu rund zapewnili sobie mistrzowski tytuł w serii European Le Mans Series. Przed nimi ostatnia runda na portugalskim torze w Portimao.
- Ponieważ zdobyliśmy już mistrzostwo, nie ciąży już na nas presja, ale nadal chcemy zakończyć wyścig na wysokim miejscu - przekonywał Robert Kubica, który w Portimao będzie startował pierwszy raz w karierze. - I nie mogę się tego doczekać. Zawsze jest bardzo fajnie odkryć nowy tor i zdobyć nowe doświadczenia. Celem jest czerpanie radości z weekendu i jak najlepsza jazda - dodał kierowca belgijskiej ekipy.
ROBERT KUBICA. WYŚCIG ELMS W PORTUGALII. GDZE OGLĄDAĆ?
Na razie jeździł po obiekcie, który w tym sezonie gościł też m.in. Formułę 1, podczas czwartkowych testów oraz piątkowego treningu. Druga sesja odbędzie się w sobotę o godz. 9.30, a o g. 15.40 rozpoczną się do niedzielnego wyścigu. Z kolei czterogodzinny, ostatni akcent sezonu zacznie się o g. 14 (transmisja nSport+ oraz na YouTubie serii).
To nie oznacza końca ścigania dla Kubicy. Dołączy on do Andersa Fjordbacha i Dennisa Andersena w duńskim zespole High Class Racing, rywalizującym w World Endurance Championship. Pierwszy z ostatnich w sezonie długodystansowych wyścigów na torze w Bahrajnie odbędzie się 30 października, drugi - tydzień później.
FORMUŁA 1: GRAND PRIX USA. GDZIE OGLĄDAĆ?
Tym samym kierowca rezerwowy Alfy Romeo opuści nie tylko Grand Prix USA w Formule 1 w ten weekend, ale też rundę w Meksyku. Do zakończenia sezonu w tej serii zostało sześć wyścigów. Liderem jest Max Verstappen z Red Bulla, który ma sześć punktów przewagi nad obrońcą tytułu, kierowcą Mercedesa Lewisem Hamiltonem. Charakterystyka toru w Austin sprzyja Mercedesowi. Wyścig odbędzie się w niedzielę o g. 21. Kwalifikacje do niego w sobotę o g. 23. Transmisje w Eleven Sports.
Niemieckie media oceniły Roberta Lewandowskiego za mecz w Li...
JUŻ IDZIESZ? MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE:
- TOP 10 najbogatszych właścicieli klubów. Newcastle bierze wszystkich
- Pamiętasz ten mecz? Siedem lat temu Polska pokonała Niemców na PGE Narodowym
- Fabiański i jego najlepsze momenty w kadrze
- Lewandowski rozpoczął sezon w swoim stylu. Jak strzelał w poprzednich latach?
- Lewandowski prawie najlepszym zawodnikiem w FIFA 22!
- Wieczór z Ligą Mistrzów, to randka z Kate Abdo. Zobacz uroczą prezenterkę CBS Sports
