Cztery organizacje społeczne takie jak Fundacja po DRUGIE, Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa oraz My, Rodzice stworzyły w Warszawie pierwsze mieszkanie interwencyjne dla osób LGBT, które borykają się z kryzysem bezdomności. Zjawisko to nasiliło się podczas pandemii koronawirusa - czytamy w Onecie.
"Bywa, że młody człowiek po coming oucie traci wszelkie wsparcie ze strony najbliższych. Staje się wrogiem, balastem, wstydem. Zostaje wyrzucony z domu na ulicę bez środków do życia. Jego edukacja jest przerwana. Zostaje zepchnięty na margines. Nasze działania zmierzają do bezpośredniej pomocy młodym osobom ze społeczności LGBT, dotkniętym w taki sposób kryzysem bezdomności - zapewnieniu absolutnie podstawowej potrzeby poczucia bezpieczeństwa i usamodzielnienia się" - mówi Ewa Miastkowska ze Stowarzyszenia My, Rodzice, w przesłanej do Onetu informacji.
W mieszkaniu interwencyjnym mogą jednocześnie schronić się trzy osoby LGBT w wieku między 18 a 19 lat i przebywać w nim do 12 miesięcy. Jest możliwość przedłużenia pobytu w tym lokalu, jeśli sytuacja będzie tego wymagała - informuje Onet.pl.
Źródło: Onet.pl
