W sobotę miniżużlowe ściganie w Bydgoszczy. Emocji nie zabraknie

LPN
W tym tygodniu na treningu miniżużlowców BTŻ pojawili się ich starsi koledzy z Abramczyk Polonii Facebook/Janka Putkowska
Organizatorem drugiej rundy drużynowych mistrzostw Polski w klasie 80-125 centymetrów sześciennych będzie BTŻ Polonia Bydgoszcz.

Zawody rozpoczną się o godz. 13.00, wstęp darmowy, wejście od strony ul. Powstańców Wielkopolskich.

W turnieju wystąpi 7 ekip, rywalizacja przypominać będzie zmagania par.

Inauguracyjną rundę DMP na miniżużlu, która odbyła się w Wawrowie, wygrał zespół UKS Speedway Rędziny (25 punktów); drugie miejsce zajęły Rybki Rybnik (23). Na najniższym stopniu podium stanęli miniżużlowcy BTŻ Polonia Bydgoszcz, którzy zgromadzili 20 oczek. Liderem ekipy był Maciej Kurzawski, zdobywca 10 punktów (2,3,3,2). Dzielnie wspierał go startujący gościnnie w barwach BTŻ - gdańszczanin Jakub Malina (6). 3 oczka dorzucił Adam Putkowski; Wiktor Jasiński miał kłopoty sprzętowe i dowiózł do mety 1 pkt.

W bydgoskiej drużynie zabrakło Maksymiliana Pawełczaka, który tego samego dnia startował w zawodach motocyklowych na asfalcie (na torze w Toruniu zdobył złoto mistrzostw Polski Pit Bike SM w klasie Stock 125). W sobotę Maks wesprze BTŻ.

Żużlowiec BTŻ Polonia Bydgoszcz przeszedł do historii. Jest ...