W Rogóźnie sprawdzili szkolne autobusy, bo gmina powiadomiła...

W Rogóźnie sprawdzili szkolne autobusy, bo gmina powiadomiła policję

WM

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

W Rogóźnie sprawdzili szkolne autobusy, bo gmina powiadomiła policję

©KMP Grudziądz

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” kontrolowali autobusy, którymi przewożone są dzieci do szkół na terenie gminy Rogóźno. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzili dwa pojazdy, które są przeznaczone do tego celu. Stróże prawa nie ujawnili żadnych poważnych nieprawidłowości, jedną drobną usterkę usunął kierowca na miejscu kontroli.
W Rogóźnie sprawdzili szkolne autobusy, bo gmina powiadomiła policję

©KMP Grudziądz

Wczoraj (7.01.2018) grudziądzcy policjanci kontrowali autobusy, którymi przewożone są dzieci do szkół na terenie gminie Rogóźno. Funkcjonariusze pojawili się w miejscu, gdzie parkują pojazdy po tym jak otrzymali zgłoszenie w tej sprawie. O przeprowadzenie kontroli poprosił przedstawiciel Urzędu Gminy w Rogóźnie w trosce o bezpieczeństwo dzieci. Funkcjonariusze dokonali sprawdzenia dwóch autobusów wykorzystywanych cyklicznie do tego celu. Policjanci sprawdzili stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty oraz obowiązkowe wyposażenie. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi, posiadali niezbędne uprawnienia i dokumenty.

Podczas kontroli mundurowi ujawnili w jednym z autobusów drobną usterkę techniczną, którą była niesprawność jednej z kontrolnych lampek na desce rozdzielczej. Naprawa odbyła się na miejscu i polegała na wymianie żarówki. Kontrole zakończyły się sporządzeniem protokołów.


Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?


Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo