Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Myślęcinku poznawali świat pszczół i budowali domki dla owadów zapylających [zdjęcia]

Zdjęcia: Arkadiusz Wojtasiewicz, tekst: Justyna Tota
Dzieci i dorośli poznali życie pszczół i zbudowali domki dla owadów zapylających podczas ekowarsztatów w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej Szumilas w Myślęcinku. Kolejne zajęcia w wakacje!
Dzieci i dorośli poznali życie pszczół i zbudowali domki dla owadów zapylających podczas ekowarsztatów w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej Szumilas w Myślęcinku. Kolejne zajęcia w wakacje! Arkadiusz Wojtasiewicz
Najpierw była wizyta w hotelu dla owadów zapylających, a później robienie świeczek z wosku, budowanie domków i zdobywanie wiedzy o tym, jak chronić owady, bez których nie byłoby życia - to wszystko czekało na uczestników warsztatów w Myślęcinku, zorganizowanych przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy w ramach projektu BeePathNet.

Zobacz wideo: Ochrona pszczół na terenach miejskich. Bydgoszcz realizuje projekt BeePathNet

Na edukacyjnej polanie w Myślęcinku 4 czerwca 2021 r. było gwarnie jak w ulu. Pożytecznie pracowały jednak nie tylko pszczoły, ale także dzieci wraz z opiekunami oraz młodzież - uczestnicy warsztatów budowania domków dla owadów zapylających. W ruch poszły młotki, gwoździe, wkrętarki i naturalne ekomateriały, z których powstały mieszkanka dla owadzich lokatorów. Co ważne, własnoręcznie zbudowane domki każdy mógł zabrać ze sobą, by powiesić je w swojej okolicy.

- Zależy nam, by prace uczestników służyły w przestrzeni owadom. Domki będą cieszyć oko i dawać dobry przykład dla pozostałych osób - mówi Małgorzata Megger z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku.

Nim jednak powstały domki dla owadów, pierwsza z grup uczestników ekowarsztatów wybrała się w teren z wizytą do hotelu dla owadów zapylających. To była świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o roli owadów zapylających w naszym ekosystemie oraz zdobyć wiedzę o tym, jak chronić owady, jakie są dobre praktyki wspierające ochronę owadów zapylających. Ważne i praktyczne wskazówki przekazał uczestnikom warsztatów edukator ekologiczny - Piotr Kuczborski.

Polecamy także

- Pan Piotr jest osobą z wielką pasją do przyrody. Wiele bydgoskich szkół miało okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez Piotra Kuczborskiego, dla którego temat ochrony owadów zapylających i ochrona bioróżnorodności jest niezwykle istotny - dodaje Małgorzata Megger.

Dodatkową gratką dla uczestników zajęć w Szumilesie - miejscu spotkań była możliwość wykonania świeczek z wosku.

Na kolejne ekowarsztaty Szumilas zaprosi do Myślęcinka w wakacje 2021

Bezpłatne warsztaty, które zorganizowało Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dla osób, które nie zdążyły zapisać się na zajęcia, mamy dobrą wiadomość.

- W wakacyjne weekendy planujemy przygotować cykl spotkań nie tylko o pszczołach. Zapraszamy do śledzenia naszych wydarzeń na stronie Centrum oraz Szumilasu - miejsca spotkań TUTAJ- zapowiada Małgorzata Megger, dziękując wszystkim za udział w czerwcowych ekowarsztatach w ramach międzynarodowego projektu BeePathNet - Budowanie i łączenie miast świadomych roli pszczół w Europie, realizowanego w ramach Programu URBACT III 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo