W Korei start z falstartem

Sławomir Kabat
W Chungju rozpoczęły się w niedzielę mistrzostwa świata. Żadnej z polskich osad nie udało się wywalczyć awansu do kolejnych faz MŚ.

<!** reklama>
Wszystkie swojej szansy szukać będą we wtorkowych repesażach.
Druga była czwórka podwójna kobiet z Magdaleną Fularczyk-Kozłowską i Natalią Madaj (obie LOTTO Bydgostia) 6.27,81 min. Wygrała Kanada 6.25,22 i tylko zwycięzca kwalifikował do finału A. Drugie miejsce zajęła również dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn z Arturem Mikołajczewskim (Gopło Kruszwica) 6.31,69. Zwyciężyli Holendrzy 6.27,78 i tylko oni awansowali do półfinału. W tej samej konkurencji wśród kobiet Polki były czwarte 7.21,04. Jako pierwsze linię mety minęły Włoszki 7.04,63 i tylko one zakwalifikowały do półfinału.
W dwójkach bez sternika Polacy, w osadzie płynął Wojciech Gutorski (LOTTO Bydgostia) zajęli trzecie miejsce 6.43,92. Zwyciężyli Hiszpanie 6.38,01 i tylko oni popłyną w półfinale. Męska czwórka podwójna w swoim biegu zajęła szóste miejsce 6.03,42. Wygrali Niemcy 5.49,99 przed Ukrainą 5.52,20 i obie osady awansowały do półfinału.