29 lutego 1924 roku bydgoska policja powiadomiona została o zauważeniu włamania do mieszkania grn. Józefa Hallera w Bydgoszczy przy ul. Słowackiego 2. Jak się okazało, lokatorzy w tym czasie przebywali poza Bydgoszczą. Włamania dokonano w nocy z 22 na 23 lutego. Zginęły serwisy i sztućce ze srebra i wiele innych cennych, pamiątkowych przedmiotów. Włamywaczy nie ustalono.
29 lutego 1932 roku w związku z kryzysem gospodarczym doszło do masowych zwolnień robotników w bydgoskich zakładach. Fabryka mebli Habermanna zwolniła aż 40 osób z 70 pracujących, fabryka skór Bucholza -15 osób, „Pasamon” - 22 pracowników, a Fabryka Sygnałów Kolejowych – 28. W Państwowej Fabryce Cygar, by uniknąć zwolnień, wprowadzono czterodniowy tydzień pracy.
29 lutego 1936 roku starosta bydgoski Stefanicki zakazał publicznego zgromadzenia, które odbyć się miało w sali Kleinerta przy IV śluzie, a w którym udział wziąć miał gorący przeciwnik rządzącej sanacji, prezes Narodowej Partii Robotniczej, Karol Popiel, niedawno zwolniony z więzienia w Brześciu.
Tego samego dnia rozpoczął się bydgoski „Tydzień pomocy bezrobotnym”. Zorganizowano uroczysty przemarsz w centrum miasta z władzami Bydgoszczy na czele, w trakcie którego 300 kwestarzy zbierało pieniądze na pomoc dla pozostających bez pracy.
29 lutego 1968 roku w garażu przy ul. Czerkaskiej w Bydgoszczy znaleziono zwłoki dwóch młodych osób – mężczyzny i kobiety. Przyczyną zgonu było zatrucie spalinami samochodowymi.
Tego samego dnia w Filharmonii Pomorskiej podczas antyamerykańskiego wiecu bydgoskich organizacji młodzieżowych ambasadorowi Demokratycznej Republiki Wietnamu w Polsce Do Phat Quangowi wręczono zebrane 44 tys. złotych jako „dar młodzieży ziemi bydgoskiej dla walczącego narodu wietnamskiego”.
29 lutego 1972 roku przebywająca w Bydgoszczy delegacja Demokratycznej Republiki Wietnamu na czele z przewodniczącym rady związków zawodowych Quac Vietem spotkała się z działaczami Frontu Jedności Narodu oraz załogą zakładów odzieżowych „Modus”. Wieczorem goście obejrzeli operę Verdiego „Rigoletto”.
29 lutego 1984 roku około godz. 4 rano na ul. Dworcowej w Bydgoszczy tramwaj linii 8 uderzył w źle zaparkowanego stara wiozącego zaopatrzenie z mleczarni do sklepów. Na ulicę rozlały się setki litrów mleka, twarogu i innych artykułów. Uprzątnięcie jezdni i chodników zajęło ponad godzinę.
