
Co, jeśli para nie może zdecydować się na poród rodzinny, np. ze względu na kwarantannę? W szpitalu Biziela jest możliwość wideotransmisji z sali porodowej od momentu porodu do dwóch godzin po porodzie. - Oddział zapewnia bezpłatny dostęp do środków komunikacyjnych (tablet z dostępem do internetu) oraz bezpieczeństwo transmisji.
- Nie wstrzymaliśmy odwiedzin, choć są one możliwe z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego - mówi Kamila Wiecińska, rzeczniczka lecznicy.

Porody rodzinne w szpitalu MSWiA w Bydgoszczy
W porodzie rodzinnym w szpitalu MSWiA może uczestniczyć także jedna osoba, zamieszkująca wspólnie z pacjentką. Musi być pełnoletnia, zdrowa, nie może przebywać na kwarantannie, nie może być po kontakcie (w ostatnich 14 dniach) z osobą podejrzaną lub zakażoną COVID-19.
- Utrzymany jest zakaz odwiedzin w oddziale położniczo-ginekologicznym - przypomina szpital MSWiA.

W porodzie rodzinnym w szpitalu MSWiA może uczestniczyć także jedna osoba, zamieszkująca wspólnie z pacjentką. Co jeszcze?
Musi być pełnoletnia, zdrowa, nie może przebywać na kwarantannie, nie może być po kontakcie (w ostatnich 14 dniach) z osobą podejrzaną lub zakażoną COVID-19.
Nie ma możliwości wymieniania się osoby towarzyszącej podczas porodu.
Osoba towarzysząca uczestniczyć może w porodzie po dokonaniu kwalifikacji: na podstawie pomiaru temperatury ciała, zebraniu wywiadu epidemiologicznego, wypełnieniu i podpisaniu ankiety.
