Istnieją w cieniu mocnych zespołów i na uboczu wielkich aglomeracji. Czym byłby jednak futbol bez drużyn z małych miejscowości, w których wielu znanych zawodników rozpoczynało swoje kariery?
<!** Image 2 alt="Image 95223" sub="Od dwóch lat prezesem Spójni jest Rafał Szymański (z lewej), a gospodarzem pięknego, jak widać na zdjęciu, obiektu, jest niezmiennie Mirosław Krumrich">Tu się czasem rodzą talenty, lecz nie można nie zauważać społecznej pracy działaczy i finansowego wkładu gmin w rozwój młodzieży i sportową bazę.
Na naszych łamach będziemy przedstawiać małe i trochę większe ośrodki, pokazywać ich dokonania oraz przybliżać plany na przyszłość.
Nie trzeba wcale ruszać daleko za Bydgoszcz, by zobaczyć obiekt-perełkę w Białych Błotach, oddany w tym roku na okoliczność mistrzostw świata juniorów w lekkiej atletyce.
Obecnie korzystają z niego (w planie jest jeszcze budowa boiska ze sztuczną trawą) piłkarze B-klasowej Spójni. Klub posiada też sekcję tenisa stołowego, a przy szkole istnieje jeszcze SKS „Czapla” (lekka atletyka).
<!** reklama>Od 1980 roku (Spójnia oficjalnie powstała w 1991 r.) gospodarzem stadionu jest Mirosław Krumrich. Dziś z dumą oprowadza po nowiutkich pomieszczeniach. Piłkarze mają bowiem do dyspozycji salę gimnastyczną, saunę, siłownię, kuchnię, a nawet salkę z telewizją satelitarną.
Drużyna seniorów rozpoczęła zmagania w B klasie pod wodzą Marcina Olejniczaka, który ukończył szkołę trenerów w PZPN. Na inaugurację wygrała ze Spódzielcą Wudzyn 7:0 (cztery gole strzelił Wojciech Ruczyński, po jednym Tomasz Wolski, Marcin Butor i Patryk Thiede). W drugim, derbowym pojedynku, zremisowała z Kruszynem Kraj. 3:3. W najbliższą niedzielę trzecie ligowe spotkanie, w Białych Błotach o godz. 17.00 z Falą Świekatowo. - Mierzymy w awans - nie ukrywa trener Olejniczak.
Na czele zarządu stoi Rafał Szymański, wiceprezesem jest Mariusz Nowak, skarbnikiem Mirosław Krumrich, sekretarzem Leszek Dobrosielski, a członkami: Andrzej Kieroński, Leszek Wątorski i Janusz Lewandowski. Bramkarz zespołu - Patrycjusz Migawa - jest również w gminie koordynatotem do spraw sportu.
Klub otrzymuje z budżetu gminy na rok 78 tysięcy złotych (na 4 drużyny piłkarskie i sekcję tenisa stołowego). Finansowo pomaga mu również „Chata Polska”.
- Zakupiliśmy nowe stroje i używany bus, ale zawodnikom nie możemy wiele obiecać - nie ukrywa prezes Spójni, Rafał Szymański.
Fakty o klubie
- Gminny Klub Sportowy „Spójnia” - ul. Centralna 27 b, 86-005 Białe Błota. Pojemność stadionu: 300 miejsc. Data założenia: 1970 r. (jako LZS Spójnia Ciele). Barwy: biało-czerwono-niebieskie. Internet: www.spojnia.bialeblota.pl; e-mail: [email protected]