https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

VII Zlot Fiata 126p i Klasyków w Inowrocławiu. Gratka dla miłośników motoryzacji [zdjęcia]

Dominik Fijałkowski
Zabytkowe samochody zaprezentowano w Inowrocławiu 3 września podczas VII Zlotu Fiata 126p i Klasyków
Zabytkowe samochody zaprezentowano w Inowrocławiu 3 września podczas VII Zlotu Fiata 126p i Klasyków Dominik Fijałkowski
Doskonale utrzymane pojazdy, które królowały na naszych drogach w latach 80., 70., 60. i wcześniejszych zjechały 3 września na plac imprez przy hali widowiskowo-sportowej w Inowrocławiu na VII Zlot Fiata 126p i Klasyków.

Kierowcy w oku kamery na skrzyżowaniu ulic Gajowej i Głowackiego w Bydgoszczy

od 16 lat

Najliczniej reprezentowane były, oczywiście, Fiaty 126p. Niektóre ciągnęły, specjalnie skonstruowane do tych pojazdów przyczepki towarowe n-250 i kempingowe n-126. Reprezentowane były też Fiaty 125p, Polonezy, dostawcze Żuki i Syrenki. Była okazja do obejrzenia "czarnych" Wołg czy "dedeerowskich" Trabantów. Zaprezentowano świetnie utrzymane starsze modele Mercedesów, Volkswagenów oraz amerykańskich "krążowników szos". Podziwiano jednoślady - "rometowskie" Komary, niemiecki Simsony i inne motocykle, które jeszcze ponad 30 lat temu były obiektem westchnień ówczesnego młodego i starszego pokolenia. Perełkami zlotu były jednak auta z okresu międzywojennego, czyli Renault z 1927 roku i angielski Standard z 1935 roku. Oblegany był też Goggomobil, malutki samochód z czasów, gdy po II wojnie światowej odradzała się europejska motoryzacja.

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski