
- Dziękujemy Centrum Onkologii za to, że dostrzegło w nas partnerów do zorganizowania tych studiów - mówi prof. dr hab. Jacek Woźny, rektor UKW. - Bydgoskie Centrum Onkologii jako jedna z najlepszych, jeśli nie - najlepsza - jednostka tego typu w kraju odgrywa ogromną rolę w leczeniu pacjentów przy pomocy najnowocześniejszych technik medycznych oraz służącego im sprzętu. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego dysponuje znakomitą kadrą, która wspólnie z fachowcami z Centrum Onkologii, dobrze przygotuje potrzebnych specjalistów.

Program studiów obejmuje 2910 godzin zajęć i składa się z takich modułów jak: zajęcia podstawowe (1395 h), zajęcia do wyboru (465 h) i praktyki zawodowe (960 h). Studenci będą mieli możliwość kreowania ścieżki kształcenia poprzez wybór zajęć.

Z uwagi na dualny charakter studiów za innowacyjne należy uznać włączenie do procesu dydaktycznego pracowników Centrum Onkologii.
Innowacyjny jest również sam program studiów, bazujący na praktycznym modelu osiągania efektów uczenia się oraz nabywania doświadczenia zawodowego ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji miękkich (czemu ma służyć ujęty w planie studiów przedmiot: podstawy psychologii klinicznej z elementami etyki).

Blok zajęć praktycznych będzie realizowany przez specjalistów z Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, a wszystkie zajęcia praktyczne będą odbywały się w jednostkach Centrum Onkologii.