Trwa obsadzanie najważniejszych stanowisk w instytucjach Unii Europejskiej. Ubiegają się o nie również Polacy. Był to jeden z tematów rozmowy premiera i szefa Rady Europejskiej.
„Premier podkreślił konieczność zachowania właściwej równowagi geograficznej w obsadzie stanowisk unijnych” - relacjonował na Twitterze rzecznik rządu.
O obsadę stanowisk była pytana w Polsat News minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. - To, co naprawdę istotne z mojej perspektywy, jeżeli mówimy o przyszłej Komisji Europejskiej, to kwestia portfolio, które będzie miał komisarz pochodzący z Polski. Myślę, że jest kilka ważnych tematów, nad którymi dobrze byśmy to my mieli pieczę. My jako Polska. To na pewno energia i klimat, to takie obszary o które warto abyśmy zabiegali w przyszłej Komisji Europejskiej - oceniła.
W czwartek w Brukseli rozpoczął się dwudniowy szczyt UE poświęcony m.in. obsadzie najwyższych stanowisko w instytucjach unijnych i agendzie strategicznej UE na lata 2019-24.
