W końcu piłkarze i kibice Unii Drobex Solec Kujawski mogli wspólnie cieszyć się z wygranej. Aby zobaczyć zdjęcia z meczu oraz kibiców przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Dariusz Bloch
W 11. kolejce III ligi piłki nożnej Unia Drobex Solec Kujawski podejmowała Sokoła Kleczew. To było zacięte spotkanie, które w końcówce było bardzo emocjonujące.

Unia Drobex Solec Kujawski - Sokół Kleczew 1:0 (1:0)
Bramka: Modou Camara (5).
Unia: Skowroński - Chołuj, Witkowski (76. Skorupa), Camara, Babiński - Kujawka, Kępczyński (70. Mielcarek) - Babiarz (63. Słupecki), Horvath, Nawrocki (70. Bednarski) - Krawczenko.

Zespół z Solca Kujawskiego przechodzi duży kryzys. Przegrali pięć spotkań z rzędu i spadli na ostatnią pozycję w tabeli. Do bezpiecznego miejsca tracą już pięć punktów. Mecz z Sokołem miał być początkiem lepszej passy.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy. W 5. minucie Jakub Nawrocki wykonywał rzut rożny. Za drugim razem zagrał do Modou Camary, który pokonał bramkarza Sokoła.

W dalszej części gry groźne strzały z dystansu oddawali Cezary Kępczyński i Oskar Kujawka. Bliski szczęścia po główce był Serhij Krawczenko.

W drugiej połowie gospodarze nie potrafili sobie stworzyć klarownej okazji bramkowej. Dopiero końcówka była bardzo emocjonująca. Znakomite okazje na podwyższenie wyniku zmarnował dwukrotnie Dominik Bednarski i raz Ołeksandr Horvath. Miejscowi mieli oparcie w Mateuszu Skowrońskim, który bronił bardzo pewnie i przyczynił się do zwycięstwa.

- Pierwsza połowa była lepsza, a w drugiej determinacją dowieźliśmy zwycięstwo - przyznał Robert Wójcik, trener Unii Drobex.

Miejscowi po ostatnim gwizdku mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa. Radość była podwójna, bo PZPN zweryfikował wynik meczu z Wikędem Luzino na korzyść Unii Drobex jako walkower 3:0 z powodu przeprowadzenia nieregulaminowej zmiany zawodnika przez rywali.