Zobacz wideo: Czego szukaliśmy w Internecie w 2020 roku?
W sobotę (9 stycznia) policjanci zostali zaalarmowani, że trzech mężczyzn w jednym z marketów na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu dokonało kradzieży kompletu garnków wartości ponad 600 zł.
- Policjanci, posiadając wstępne informacje o ich wyglądzie i ubiorze, szybko namierzyli mężczyzn w pobliżu innego marketu - mówi podkom. Robert Szablewski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu. - Jak się okazało, w markecie przy, którym zatrzymano podejrzewanych mężczyzn, doszło również do kradzieży kompletu sztućców wartości blisko 600 zł. Mężczyźni zostali zatrzymani w chwili, gdy oczekiwali na taksówkę, która miała ich zabrać z miejsca przestępstwa.
Zatrzymani byli dobrze znani grudziądzkim mundurowym. 27-latek i dwóch 22-latków są mieszkańcami powiatu grudziądzkiego. Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu.
Sprawcy kradzieży już usłyszeli zarzuty
W poniedziałek (11 stycznia) mężczyźni zostali przesłuchani przez grudziądzkich śledczych.
- Jeden z 22-latków usłyszał zarzuty kradzieży artykułów gospodarstwa domowego - mówi podkom. Robert Szablewski. - W toku prowadzonych czynności okazało się, że 27-latek jest podejrzany również o dokonanie kradzieży w jednym z marketów na terenie Grudziądza, do której doszło na początku roku. Wtedy też doszło do kradzieży artykułów gospodarstwa domowego. Mężczyzna również usłyszał zarzuty kradzieży. Drugiego 22-latka przesłuchano w charakterze świadka. Po przesłuchaniu został zwolniony.
Za popełnienie tego rodzaju przestępstwa, 22-latkowi i 27-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
