https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Turniej ATP w Madrycie. Hurkacz w drugiej rundzie zagra z Gasquetem

Zbigniew Czyż
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Andrzej Szkocki/Polska Press
Francuz Richard Gasquet wygrał z Hiszpanem Martinem Landaluce 6:2, 6:1 i będzie rywalem Huberta Hurkacza w drugiej rundzie turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych w Madrycie.

43. w rankingu ATP Francuz nie miał żadnych problemów z pokonaniem 17-letniego Hiszpana. Landaluce, 894. tenisista światowego zestawienia, ani razu nie zdołał przełamać rywala.

Hurkacz, który w Madrycie jest rozstawiony z "12" i w pierwszej rundzie miał tzw. wolny los, do tej pory tylko raz mierzył się z Gasquetem. W 2021 roku w turnieju w Dubaju Polak wygrał 6:3, 6:4.

Wrocławianin to jedyny reprezentant Polski w turnieju ATP w stolicy Hiszpanii. Rok temu dotarł w tej imprezie do ćwierćfinału, w którym uległ Serbowi Novakowi Djokovicowi 3:6, 4:6.

W turnieju kobiet Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy turnieju na kortach ziemnych w Madrycie. Polka pokonała Włoszkę Jasmine Paolini 6:2, 6:3. Mecz trwał godzinę i dwadzieścia minut. W kolejnej rundzie przeciwniczką naszej reprezentantki będzie Amerykanka Jessica Pegula.

Julia Grabher będzie rywalką Igi Świątek w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. W pierwszej rundzie Austriaczka, która w drabince zastąpiła kontuzjowaną Brytyjkę Emmę Raducanu, pokonała Bułgarkę Wiktorię Tomową 6:1, 7:6 (7-5).

Marketa Vondrousova będzie rywalką Magdy Linette w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Czeszka w środę w pierwszej rundzie pokonała Hiszpankę Marinę Bassols 6:1, 6:3.

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

m
mm
Uważam, że Hubi łatwo przeskoczy dziadka tenisowego.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski