Nasi strażacy w rozgrywkach, które odbyły się na stadionie w Żninie, wywalczyli dwunaste miejsce, ale wciąż mają szansę poprawić ten wynik.
<!** Image 2 align=right alt="Image 149363" sub="Żnińscy strażacy nie martwią się wynikiem, ponieważ od najlepszych dzielą ich zaledwie sekundy / Fot. Maria Warda">Zawody rozgrywane są w sześciu cyklach na różnych boiskach województwa kujawsko-pomorskiego. Bierze w nich udział 19 drużyn z Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród walczących o puchar ufundowany przez Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nie zabrakło też żnińskich rycerzy świętego Floriana, reprezentowanych przez: Michała Kuczmę, który jest kierownikiem dużyny, Andrzeja Witkowskiego, Marcina Cichonia, Macieja Zdzieraka, Marcina Pawłowskiego, Krzysztofa Piweckiego, Wojciecha Molendę, Arkadiusza Wysockiego, Sławomira Mądrego i Damiana Niezgodę. Druga runda (spośród sześciu tur) została rozegrana na Stadionie Miejskim przy ulicy Gnieźnieńskiej w Żninie. - Zadanie, które musimy wykonać składa się z pięciu odcinków - mówi Michał Kuczma. - Głównym celem jest jak najszybsze nalanie wody do polewaków. Zajęło nam to 40,32 sekundy.
<!** reklama>To bardzo dobry wynik, ale okazuje się, że nie wystarczający, aby uzyskać najlepszą pozycję. - O zwycięstwie decydują zazwyczaj dwie, trzy sekundy - mówią strażacy. - Robimy wszystko, żeby wygrać. W tym celu ćwiczymy nad jeziorem Czaple. Niektórzy mieszkańcy mają o to do nas pretensje. Przepraszamy ich, że trawa i ścieżki są polane, ale gdzieś musimy ćwiczyć, a woda pobierana z jeziora nic nie kosztuje.
O zwycięstwie decyduje szybkość wykonania zadania. - W tych zawodach jest inny system oceniana niż podczas zawodów Ochotniczych Straży Pożarnych - mówi Bogdan Makowski, szef OSP w Barcinie. - Tutaj naprawdę wygrywa najlepszy - dodaje. Najlepszy, czyli KP PSP Świecie. Drużyna otrzymała puchar starosty żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka, drugie miejsce i puchar przewodniczącej Rady Powiatu zdobyli strażacy z Włocławka, trzecie (puchar burmistrza) wywalczył Grudziądz. Żnińscy zawodnicy uplasowali się na 12 pozycji.