Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzynasta Emerytura 2024. Mamy tabelę wyliczeń netto i brutto świadczenia w tym roku [22.02.24]

S
Najniższa emerytura ma w 2024 roku wynieść 1780,96 zł złotych brutto Tyle wynosi Trzynasta Emerytura, ale ta jest pomniejszana o podatek dochodowy, jeśli wraz ze świadczeniem podstawowym kwota emerytury przekroczy 2500 złotych brutto. Od kwoty brutto odejmowana jest też składka zdrowotna.Zobaczcie prognozowane wyliczenia na kolejnych slajdach.
Najniższa emerytura ma w 2024 roku wynieść 1780,96 zł złotych brutto Tyle wynosi Trzynasta Emerytura, ale ta jest pomniejszana o podatek dochodowy, jeśli wraz ze świadczeniem podstawowym kwota emerytury przekroczy 2500 złotych brutto. Od kwoty brutto odejmowana jest też składka zdrowotna.Zobaczcie prognozowane wyliczenia na kolejnych slajdach. Wojciech Gadomsk
Co z wypłatami trzynastej i czternastej emerytury po wyborach? To pytanie nurtuje wielu internautów. Uspokajamy - świadczenie ustanowione przez obecne rządy pozostaje w mocy także w 2024 roku. Przygotowaliśmy również wstępne obliczenia Trzynastej Emerytury 2024 - sprawdźcie tabele zarówno dla kwot brutto, jak i netto.

Trzynaste świadczenie emerytalne stanowi dodatkową korzyść, przysługującą wszystkim emerytom i rencistom. Jest wypłacane w wysokości minimalnej emerytury, zazwyczaj na wiosnę każdego roku, równocześnie z podstawowym świadczeniem.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące ewentualnej likwidacji trzynastej i czternastej emerytury, szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, zadeklarował, że nowy rząd planuje wprowadzenie emerytury zwolnionej z opodatkowania. Argumentował, że taka forma świadczenia jest bardziej korzystna niż trzynasta i czternasta emerytura, a także bardziej oddaje wkład w system emerytalny, doceniając aktywność zawodową.

Krzysztof Gawkowski z Lewicy, na pytanie w TVP1, czy partia zgodzi się na zlikwidowanie trzynastej i czternastej emerytury, odpowiedział negatywnie. Podkreślił stanowisko Lewicy przeciwnie nastawione do pozbawiania społeczeństwa zdobyczy socjalnych. Podczas kampanii oraz negocjacji paktu senackiego z PSL i Platformą, Lewica zawsze wyrażała opinię przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego oraz likwidacji programu 500 plus.

Trzynasta Emerytura 2024 - tabela wyliczeń brutto i netto

Trzynasta Emerytura 2024 zostanie wypłacona zgodnie z obowiązującym prawem ustanowionym przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Zgodnie z aktualnymi przepisami, jest obciążona podatkiem dochodowym, jeśli wraz ze świadczeniem podstawowym przekroczy kwotę 2500 złotych brutto. Dodatkowo od kwoty brutto są odliczane składki zdrowotne. Obejrzyjcie nasze prognozowane wyliczenia emerytur wraz z trzynastką na rok 2024 - znajdziecie je poniżej w galerii.

Warto zauważyć, że wysokość Trzynastej Emerytury jest równa najniższej emeryturze w Polsce. Obecnie najniższa emerytura wynosząca 1588,44 zł brutto (1445 zł netto) wzrośnie o prawie 200 zł, osiągając 1780,96 zł brutto.

Uwaga! Podane kwoty są poglądowe i zaokrąglone. Może dojść jeszcze do drobnych zmian w prawie, co może przełożyć się na drobne zmiany w wypłatach trzynastej emerytury.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera