Trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację mamy Oli i jej córki...

Trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację mamy Oli i jej córki Amelki ocalałych po wybuchu gazu

Katarzyna Bogucka

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Ocalała z gruzowiska suczka Tosia dostanie zapas karmy na cały rok - tak obiecali działacze z „Animals” Towarzystwa Pomocy Zwierzętom w Bydgoszczy.
Tosia czeka na swoich opiekunów. Przetrwała kilka dni pod gruzowiskiem.

Tosia czeka na swoich opiekunów. Przetrwała kilka dni pod gruzowiskiem. ©www.facebook.com/pomocdlaoliiamelki/

Przypomnijmy, w wybuchu gazu na ulicy Byszewskiej ucierpiała trzyosobowa rodzina. Niestety, tata, pan Daniel, przegrał walkę o życie. Mama i córka powoli dochodzą do siebie, ale o tym, że nie ma już z nimi ukochanej osoby, jeszcze nie wiedzą. Wkrótce zajmie się tym tematem szpitalny psycholog.

Tymczasem pani Ola od dwóch dni oddycha samodzielnie, nie potrzebuje już rurki intubacyjnej, stale jednak dotkliwie cierpi. Lekarze muszą usuwać postępującą martwicę tkanek z jej poparzonych nóg, co wiąże się z ryzykiem zakażenia. - Dodatkowy ciężar to stan psychiczny po wypadku - mówi Kamila Złakowska, przyjaciółka rodziny oraz koordynatorka wszystkich akcji pomocowych.
- Jest jeszcze sprawa Daniela. W tym przypadku czas, niestety, nie uleczy ran. Już teraz Ola jest bardzo przybita- martwi się przyjaciółka. - Z kolei Amelka kilka dni temu zrobiła pierwsze kroki. Bolało, piekło, szczypało, nogi są bardzo poranione, ale idzie ku lepszemu.

Karma na cały rok


Piesek Tosia, którym teraz opiekują się dziadkowie Amelki, miał najwięcej szczęścia. Jak niedawno pisaliśmy, został wydobyty spod gruzów prawie pięć dni po wybuchu, i to niemal bez szwanku. Miał lekko poparzony pyszczek i rany przy oczach. Poza tym, czuje się świetnie i poczuje się jeszcze lepiej. „Animals” Towarzystwo Pomocy Zwierzętom w Bydgoszczy zadeklarowało, że weźmie na siebie karmienie psa przez cały rok!

Życie toczy się dalej...


Na facebookowym profilu „Pomoc dla Amelki, Oli i Damiana” można na bieżąco sprawdzać listę akcji, zbiórek na rzecz poszkodowanej rodziny (stan konta: 28 tysięcy zł).

Najbliższe wydarzenie zaplanowane jest na dziś w godzinach od 14 do 20. Biletem na Salę Zabaw Just Fan przy ul. Grunwaldzkiej 182 będzie dowolnej wysokości dar do skarbonki dla pań z ul. Byszewskiej. Zaplanowano także dwa koncerty. Pierwszy w klubie Wiatrakowa (18.11.), drugi koncert w Estradzie (19.11.). Więcej na facebookowym profilu akcji. Niestety, ujawniają się tam także hejterzy, których ataki odpierać musi pani Kamila...

Pogrzeb pana Daniela odbędzie się w sobotę o godz. 11. Najpierw odprawiona zostanie msza w kościele pw. świętego Antoniego z Padwy przy ulicy Głuchej 15, później ceremonia pogrzebowa na cmentarzu przy ulicy Chojnickiej. Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji i dziękuje za wyrozumiałość.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo