Trener Basket 25 Bydgoszcz: - Musimy być zespołem walczaków, ostatnio tego zabrakło

Jakub Stykowski
Koszykarki Basket 25 Bydgoszcz po dwóch zwycięstwach chciały iść za ciosem. W niedzielę podejmowały we własnej hali Enea AZS Politechnikę Poznań, ale przegrały bardzo wysoko 55:90.

Bydgoszczanki mocno się rozpędziły w ostatnich tygodniach i walczyły o trzecią wygraną z rzędu. Rywal był nieobliczalny: poznanianki wygrały tylko jeden mecz w tym sezonie, za to bardzo wysoko z mistrzem Polski z Lublina. I niestety, w Bydgoszczy pokazały swoje lepsze oblicze.

Gospodynie rozpoczęły od skutecznych akcji i prowadzenie 7:4, ale to były jedyne radosne chwile dla kibiców w tym meczu. Politechnika odpowiedziała serią 13:0 i trener Piotr Kulpeksza musiał ratować się przerwą. Jego drużyna w pierwszej kwarcie zaliczyła tylko trzy celne rzuty z gry. Problemem była nie tylko kiepska skuteczność, ale także dużo strat, po których bydgoski zespół nie był w stanie wracać do defensywy. Poznanianki potrafiły też wyłączyć z gry Keondrię Calloway, która do przerwy oddała jeden celny rzut na cztery próby (w poprzednich trzech meczach Amerykanka zdobyła 87 pkt).

Podopieczne Piotra Kulpekszy w niedzielę zagrały bardzo słaby mecz. Momentami popełniały wręcz szkolne błędy, a uwagi można było mieć także do zaangażowania niektórych koszykarek. Wyglądało to jakby mentalnie zespół przegrał już mecz w pierwszej kwarcie.

- Można mecz przegrać bo to jest sport, ale dzisiaj z parkietu wiało bezradnością. Jako kibic nie życzę sobie takiego pokazu frustracji ze strony trenera. Rozumiem jest ciśnienie, ale to chyba nie przystoi takiemu zasłużonemu dla bydgoskiej koszykówki człowiekowi - komentował Arkadiusz na facebookowym profilu klubu.

"Express" na pomeczowej konferencji prasowej zapytał trenera o tę sytuację. Co odpowiedział nam szkoleniowiec? Zobaczcie powyższy materiał wideo.

Basket 25 Bydgoszcz - Enea AZS Politechnika Poznań 55:90 (9:23, 22:25, 13:28, 11:14)

BASKET: Oceana Hamilton 15, Keondria Calloway 12, Karina Michałek 12, Weronika Papiernik 9, Aleksandra Zmierczak 6, Marta Wieczyńska 1, Andelina Radic 0, Marta Sztąberska 0, Izabela Zdrodowska 0, Alicja Maławy 0, Amelia Pawlikowska 0.
ENEA AZS: Jovana Popovic 20, Mikayla Vaughn 17, Agnieszka Skobel 16, Mailis Pokk 8, Alicja Rogozińska 8, Aleksandra Żukowska 8, Zuzanna Puc 7, Weronika Jarecka 4, Weronika Piechowiak 2, Malina Piasecka 0, Aleksandra Piasecka 0.