
3. Amad Diallo (Atalanta Bergamo ➡️ Manchester United) - 21 mln euro
Wiek: 18 lat
Pozycja: prawoskrzydłowy
Kraj: Wybrzeże Kości Słoniowej/Włochy
Wartość rynkowa: 15 mln euro
Olbrzymi talent z Wybrzeża Kości Słoniowej, który piłkarsko wychował się we Włoszech. W dorosłym zespole Atalanty zagrał tylko w 5 meczach. Błyszczał przede wszystkim w drużynach młodzieżowych, gdzie miał świetne statystyki. Ciekawe, jak pokierują rozwojem Diallo na Old Trafford.

2. Sebastien Haller (West Ham United ➡️ Ajax Amsterdam) - 22,5 mln euro
Wiek: 26 lat
Pozycja: środkowy napastnik
Kraj: Wybrzeże Kości Słoniowej
Wartość rynkowa: 30 mln euro
Aż trudno uwierzyć, że półtora roku temu West Ham zapłacił za niego Eintrachtowi Franfurt aż 50 mln euro. Francuz z iworyjskim paszportem nie do końca spełniał nadzieję i teraz wzmocnił atak Ajaksu, który ma kilka kontuzji właśnie w tej formacji. To jednocześnie rekord transferowy klubu i całej ligi holenderskiej.

1. Dominik Szoboszlai (RB Salzburg ➡️ RB Lipsk) - 20 mln euro
Wiek: 20 lat
Pozycja: lewy pomocnik
Kraj: Węgry
Wartość rynkowa: 25 mln euro
O Węgra pytały największe kluby w Europie, ten jednak zdecydował się najpierw na przenosiny do Bundesligi, do najmocniejszego zespołu spod znaku Red Bulla. Wydaje się, że postąpił rozsądnie, bo przed nim finały Euro 2020.