
7. Diego Costa
Na świat przyszedł w brazylijskim Lagarto, a jego pierwszym klubem w Europie była portugalska Braga. Jeszcze na początku 2013 roku Costa zaliczył dwa towarzyskie występy w barwach Canarinhos. Rok później będąc już zawodnikiem Atletico Madryt, zapałał chęcią gry w barwach "La Roja" i otrzymał hiszpański paszport. Niepokorny napastnik w reprezentacji Hiszpanii zdobył do tej pory sześć bramek.

6. Raheem Sterling
Gwiazdor Manchesteru City nie miał łatwego dzieciństwa. Wychowywał się w stolicy Jamajki Kingston w owianej złą sławą dzielnicy Maverley. Jego ojciec został zamordowany, a matka postanowiła zabrać Raheema i jego rodzeństwo do Anglii. Zamieszkali w Londynie nieopodal Wembley. Do Liverpoolu przyszedł z QPR za ponad pół miliona funtów. "Obywatele" wydali na niego już 62,5 mln euro. Sterling nie miał wątpliwości, co do wyboru drużyny narodowej.

5. Thiago Alcantara
Thiago i Rafa to synowie Mazinho, brazylijskiego mistrza świata z 1994 roku. Thiago urodził się we Włoszech ze względu na karierę sportową ojca. Wychowywał się jednak w Hiszpanii, a piłkarskie szlify zbierał w szkółce Barcelony. Zawodnik nie miał problemów z podjęciem decyzji o grze w barwach "La Rojy". - Z Brazylią łączą mnie korzenie, tradycje rodzinne i wakacyjne wizyty, ale nigdy nie myślałem o tym, żeby reprezentować Canarinhos - twierdzi Thiago.

4. Leroy Sane
Polscy kibice mogą być zadowoleni z decyzji Leroya Sane, który nie wybrał gry dla drużyny narodowej Senegalu. Ojcem gwiazdora Manchesteru City jest Souleymane Sane w przeszłości 55-krotny reprezentant Lwów Terangi. Dlaczego więc jego syn nie reprezentuje barw Senegalu? Zdaniem Souleymane'a winna jest tamtejsza federacja. - Władze naszego związku dobrze wiedziały, że moje dzieci grają w piłkę, ale nic z tym nie zrobiły - mówił pochodzący z Dakaru ojciec Sane.