Tomasz Zieliński mistrzem Europy w podnoszeniu ciężarów!

Redakcja
Tomasz Zieliński wywalczył dziś w pięknym stylu tytuł mistrza Europy!
Tomasz Zieliński wywalczył dziś w pięknym stylu tytuł mistrza Europy! Tomasz Czachorowski
Sztangista Zawiszy Tomasz Zieliński wywalczył dziś w norweskim Forde złoty medal mistrzostw Europy w kategorii do 94 kg.

Bydgoski zawodnik uzyskał w dwuboju 387 (176+211). To jednocześnie jego rekord życiowy. Podopieczny Jerzego Śliwińskiego i Piotra Wysockiego wygrał rwanie, a w podrzucie zdobył mały srebrny medal. Nasz zawodnik zaliczył czysto pięć z sześciu prób i już przed ostatnim podejściem mógł cieszyć się ze złota.
Tytuł mistrzowski oznacza wypełnienie zadania na wcielenie do Wojskowej Grupy Sportowej w Bydgoszczy i jest mocnym argumentem przy podziale czterech kwalifikacji dla dla Polaków na igrzyska w Rio de Janeiro. Srebro zdobył Litwin Zygimantas Stanulis - 381 (175+206), a brąz Rosjanin Georgii Kupcow 376 (170+206). Drugi z naszych zawodników Łukasz Grela zaliczył tylko dwa podejścia i za- miast pewnego, jakby się zdawało... medalu, zajął „dopiero” 4. miejsce - 374 (174+200)
W kategorii wagowej do 75 kg Małgorzata Wiejak zajęła 8. miejsce. Zawodniczka Zawiszy miała tylko trzy udane podejścia – jedno w rwaniu i dwa w podrzucie - 220 (99+121).
Podium: 1. Irina Deka (Ukraina) 250 (115+135), 2. Gaelle Verlaine Nayo Ketchanke 242 (110+132), 3. Natalia Priscepa (Mołdawia) 240 (110+130).