https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tomasz Gollob już wybudzony ze śpiączki! Oddycha samodzielnie

kris, sier
Michał Szmyd
We wtorek rano medycy rozpoczęli proces wybudzania żużlowca ze śpiączki farmakologicznej. Tuż przed godziną 18.00 dr Robert Włodarski ze Szpitala Wojskowego poinformował, że Tomasz Gollob został wybudzony i oddycha samodzielnie.

Tomasz Gollob miał wypadek w niedzielę rano na torze motocrossowym w Chełmnie. Doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku piersiowym. Żużlowcowi grozi niedowład kończyn lub paraliż od klatki piersiowej w dół. Doznał także silnego obustronnego stłuczenia płuc. W niedzielę przeszedł operację, został podłączony do respiratora i wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Przeczytaj:

Gollob po fatalnym wypadku wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej

We wtorek rano rozpoczął się proces wybudzania Golloba za śpiączki.

- To potrwa kilka godzin - mówił rano w rozmowie z TVN24 lekarz Cezary Rybacki, który od wielu lat opiekuje się wychowankiem Polonii.

Chcemy, żeby to były pierwsze osoby, które Tomek zobaczy i z którymi będzie mógł rozmawiać

Do szpitala została zaproszona najbliższa rodzina.

- Chcemy, żeby to były pierwsze osoby, które Tomek zobaczy i z którymi będzie mógł rozmawiać - mówił Rybacki.

Aktualizacja, godz. 13.02

O godzinie 14.30 możemy spodziewać się oficjalnego komunikatu.

Aktualizacja, godz. 14.40

O godzinie 14.30 z dziennikarzami spotkał się dr Robert Włodarski ze Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. Przekazał nowe informacje na temat stanu zdrowia Tomasza Golloba.

- Są pewne postępy w procesie wybudzania Tomasza Golloba. W najbliższym czasie odzyska wydolność oddechową - powiedział dr Robert Włodarski. Stanie się to w ciągu najbliższej doby. Obecnie żużlowiec nadal jest podłączony do respiratora.

- Proces wybudzania ze śpiączki farmakologicznej przebiega zgodnie z naszymi oczekiwaniami. W następnym dniu pacjent powinien odzyskać wydolność i przytomność. Uzyskaliśmy z nim kontakt na bardzo podstawowym poziomie. Odpowiada "tak, nie" skinieniem głowy - mówił dr Włodarski.

Jak powiedział lekarz, Tomasz Gollob znalazł się na OIOM-ie, ponieważ obrażenia w obrębie klatki piersiowej okazały się poważniejsze - nie chodziło tylko o obrażenia kręgosłupa, również o zbite płuca.

Doktor Włodarski zapowiedział, że spotka się z mediami, gdy Tomasz Gollob odzyska świadomość i zacznie samodzielnie oddychać.

Rodzina żużlowca jest na miejscu. - Nie jest jednak możliwe, by przy łóżku chorego rodzina była w trakcie wybudzania, bo byłoby to niekorzystne dla pacjenta. Rodzina cały czas jest w kontakcie z nami. Zostanie poinformowana pierwsza o fakcie wybudzenia i będzie mogła spotkać się z Tomaszem.

Dlaczego Gollob upadł? Prokuratura w akcji

Aktualizacja, godz. 17.58

Tomasz Gollob został wybudzony ze śpiączki - poinformował dr Robert Włodarski na antenie TVP Info. Żużlowiec oddycha samodzielnie! Jak poinformowano, Gollob rozmawia i można z nim nawiązać logiczny kontakt.

Zobacz:

Kibice wspierali Golloba pod szpitalem [ZDJĘCIA]

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
kijanu
Pazerność zgubiła już niejednego. A 46 latek w sporcie to jest emeryt. Pan Tomek już kilka razy lądował prawie na wózku. Teraz ,to tak jakby dostał czego usilnie szukał. Niestety trzeba się umieć w życiu opanować.Przykładem jest np Pan Kulczyk, zamiast się w porę leczyć ,to odkładał na potem aż umarł. Wszędzie ważna jest jakaś równowaga. Zdrówka Panie Tomku i równowagi psychicznej.
K
Kuba
Stawiasz sytuację Tomka Golloba tak jakby na pewno był skazany na wózek, nikt nigdzie nie postawił takiej tezy! Póki co jest mowa o rehabilitacji, jest po operacji, rdzeń nie został przerwany wiec nadzieja na chodzenie jest. Po pewnym czasie kiedy rana pooperacyjna zacznie się goić a opuchlizna zanikać może zacząć odczuwać dolna partie ciała...
G
Gosc
Prawdziwy katolik przez ciebie przemowil,obys nigdy ty i nikt z twoich bliskich nie byl w takiej sytuacji...
m
m.
a co Tomka obhcodzi jakas ex brygida??!? po hugo piszesz takie mierne zdania pajacu?!?!
J
Jacek
Moim zdaniem gościu nie przegiął a opisał jak być powinno. Ma teraz chwilę jeszcze zainteresowania mediów i niech pan Tomasz wykorzysta na zebranie jak największej ilości pieniędzy na resztę życia. Będzie ich bardzo potrzebował i renty wraz z odszkodowaniami, jeśli jakies udało się zawrzeć i uzyskane będą w przyszłości. będzie musiał facet całkowicie przestawić życie i wartości by móc życ szczęśliwie w nowym stanie. A to będzie Gollopa drogo kosztowało. Nie zapomniojmy o tym, ze do czasu przestawienia się pana Tomasza na zupełnie inne tory życia musi on i jego rodzina z czegoż życ i rehabilitować poszkodowanego.
J
Jarek
Jest w najlepszych rękach. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i wytrwałości w rehabilitacji. Dla mnie lekarze z wojskowego w Bydgoszczy, to prawdziwi fachowcy z powołania. Uratowali moja żonę. Dr. Włodarski świetny fachowiec. Neurochirurgia dla mnie najlepsza w Polsce. Jestem z Torunia, po 8 miesiącach w szpitalach w Bydgoszczy żałuje że w Toruniu nie ma takich ośrodków.
k
kibic
Możesz Golloba nie lubić, ale z tym kontem przegiąłeś.
i
iku
Współczucie dla chorego, teraz oprócz spraw medycznych najważniejsze żeby sobie przypomniał swój login i hasło do konta, bo potrzebne będą pieniądze na życie i leczenie.
i
idek1702
To odwieczne pytanie, jak długo można i kiedy odstawić sprzęt- Panie. On z Bydgoszczy ja z Torunia, lecz bardzo mi smutno, bo wpisał się w kibicowską społeczność całkowicie. Coś mi się wydaje że żużel bez Golloba straci swoistą finezję. Tyle lat czarowania w niezliczonych biegach i tyle radości w sercu kibica zostanie dla Niego, na długie lata. Pamiętajcie młodzi, był taki ktoś, co tak pięknie ,,poloneza woził,, - na torze.
B
BKS POLONIA BYDGOSZCZ
W niedzielę wszyscy na prostą dopingować Polonię i pokazać wsparcie dla Tomka!
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski