
Projekt Zabytek zaprasza na kolejną odsłonę Listopadowych Spacerów. W sobotę, 23 listopada, uczestnicy wybiorą się na cmentarz przy ul. Kcyńskiej. Zbiórka o godz. 10 przy bramie od ul. Kcyńskiej.
Koszt: 15zł za osobę. Nie trzeba się zapisywać, płatność można uiścić na miejscu.
Szczegóły pod nr. tel.: 693 379 476 lub mailowo: [email protected].

Izba Tradycji Kolejnictwa zaprasza w sobotę, 23 listopada, o godz. 10 na Bydgoski Dzień Kolejarza. W programie m.in. wystawa taboru kolejowego, stoiska spółek i organizacji kolejowych, quiz kolejowy. Wydarzenie odbędzie się na peronie dworca Bydgoszcz Główna, w okolicy Izby Tradycji Kolejnictwa, obok parowozu (kraniec peronu w kierunku południowym).

Młyny Rothera w Bydgoszczy zapraszają w sobotę, 23 listopada, na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikami „Bydgoszcz w Questach”. Początek o godz. 10 na tarasie Młynów Rothera.

W sobotę, 23 listopada, o godz. 10, 12 i 14 mieszkańcy będą mieli okazję zwiedzić Bazylikę Mniejszą św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy oraz poznać jej historię. Przewodnikiem po obiekcie i jego tajemnicach będzie Piotr Weckwerth - autor bloga turystyka BEZ FILTRÓW, pasjonat historii i kultury Bydgoszczy, pisarz-amator, instruktor turystyki kajakowej, od lat związany z lokalną branżą turystyczną.
Bilety-cegiełki w cenie 50 zł w całości zasilą zbiórkę na centralę wentylacyjną w BARZE przy Bazylice.
Zbiórka w Bazylice przy wejściu z prawej strony (przy tablicy z ogłoszeniami). Należy zabrać ze sobą potwierdzenie uczestnictwa.