Mateusz Pietras
Porażka Magdaleny Fręch w Dubaju
Porażka Magdaleny Fręch w Dubaju Kamran Jebreili/Associated Press/East News
Magdalena Fręch (53. WTA) przegrała z rozstawioną z numerem czwartym Kazaszką Jeleną Rybakiną (4. WTA) 6:7 (5), 6:3, 4:6 w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Dubaju. Mecz trwał dwie godziny i czterdzieści jeden minut. Dla łodzianki to najlepszy występ w Dubaju.

Trudne zadanie Magdaleny Fręch

W trzeciej rundzie Dubai Duty Free Tennis Championships rywalką nierozstawionej Magdaleny Fręch była czwarta rakieta świata Jelena Rybakina.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich łodzianka przeżywa doskonały okres. W pierwszej rundzie rozprawiła z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową 7:6, 6:3. Dla polskiej zawodniczki było to drugie w karierze zwycięstwo nad rywalką zajmującą miejsce w czołowej ''dwudziestce'' rankingu. Z kolei w drugiej rundzie w trzech setach pokonała 61. tenisistkę świata Chorwatkę Petrę Martić 6:4, 1:6, 6:2.

Polka po raz szósty występuje w imprezie w Dubaju. To drugi występ Fręch w głównej drabince turnieju i pierwszy okraszony co najmniej dwoma bataliami.

Natomiast jej dzisiejsza konkurentka awansowała do tej fazy rozgrywając jeden zwycięski set. Przed trzecią partią z dalszej gry wycofała się Białorusinka Wiktoria Azarenka.

Porażka w tie-breaku

Mecz rozpoczął się od trwającego dziewięć minut gema. Wszystko za sprawą niezbyt dobrze dysponowanego serwisu Rybakiny jak i świetnej postawy Fręch, której dobra praca zaowocowała break pointem. Jednak to Kazaszka przechyliła szalę na swoją korzyść. Do siódmego gema żadna ze stron nie potrafiła przełamać rywalki. W siódmym gemie ta sztuka udała się bardzo cierpliwej łodziance. Jednak chwilę później faworyzowana zawodniczka doprowadziła do remisu. W końcowej fazie seta Rybakina podniosła jakość podania. Także mniej popełniała niewymuszonych błędów.

W tie-breaku od stanu 5:2 dla Fręch, inicjatywę przejęła zawodniczka z Kazachstanu triumfując w pięciu kolejnych akcjach.

Porażka po meczu pełnym walki

W drugiej odsłonie doszło do trzech przełamań. Autorką dwóch z nich okazała się Polka, która utrzymywała równy poziom gry. Nasza tenisistka w kluczowych momentach wychodziła obronną ręką, wykazując się pracą na korcie i skutecznymi zagraniami.

Polka zamknęła seta w dziewiątym gemie. Chwilę wcześniej nie wykorzystała trzech piłek setowych podczas podania Rybakiny. Polka dzielnie stawiała opór w dłuższych wymianach, gdzie wykazywała się cierpliwością.

Jednak w trzeciej partii Rybakina udowodniła swoją wyższość nie dopuszczając Polkę do przełamania. Sama wykonała to w dziesiątym gemie, który okazał się ostatni.