Siatkarki z Bydgoszczy (białe koszulki) i Wrocławia stoczyły zacięty pięciosetowy bój Dariusz Bloch
W 19. kolejce Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonały #Volley Wrocław 3:2. Pomimo wygranej bydgoszczanki pogorszyły swoją sytuację jeśli chodzi o zapewnienie sobie miejsca gry w play off.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ - #VOLLEY WROCŁAW 3:2
Sety: 25:18, 19:25, 23:25, 25:22, 15:6
PAŁAC: Bidias 15, Hawryła 10, Dascalu 5, Żurowska 17, Ziółkowska 17, Mazurek 1, Jagła (libero) oraz Lijewska 8, Michalewicz 1, Reszelewska (libero).
#VOLLEY: Wołodko 2, Murek 8, Fedorek 12, Rapacz 16, Bączyńska 14, Witkowska 14, Adamek (libero) oraz Szady 1, Wellna 6, Pancewicz (libero).

Pałacanki, jeśli dalej marzą o grze w play-off, to musiały wygrać z wrocławiankami i to za trzy punkty. Początek meczu był nerwowy w wykonaniu podopiecznych Piotra Mateli. Jednak szybko uporządkowały grę i zaczęły dyktować warunki. Były lepsze od rywalek w każdym elemencie i pewnie wygrały w pierwszym secie.

Druga partia rozpoczęła się fatalnie, bo miejscowe przegrywały aż 0:7. Bydgoszczanki kompletnie nie radziły sobie z zagrywką Izabelli Rapacz, byłej zawodniczki Pałacu. Nie potrafiły wyprowadzić skutecznych ataków i nadziewały się na blok rywalek. Potem próbowały odrabiać straty, ale zbliżyły się co najwyżej na trzy punkty. Na nic zdawały się przerwy na żądanie i zmiany w składzie.

W trzeciej odsłonie gospodynie dzięki dobrej grze blokiem prowadziły już 10:5, ale po chwili przydarzyła się im seria błędów i wygrywały zaledwie 11:9. Zaczęła się zacięta walka. Bydgoskie siatkarki prowadziły już 22:19 i wydawało się, że "dowiozą" prowadzenie do końca. Niestety, znowu były nieskuteczne w ataku i zaczęły popełniać błędy, co wykorzystały ich przeciwniczki.

Czwarty set był najbardziej wyrównany, ale tym razem końcówka w wykonaniu bydgoszczanek była dużo bardziej udana i doprowadziły one do tie breaku.

Ten gospodynie rozpoczęły kapitalnie od prowadzenia 6:1 i już nie pozwoliły sobie odebrać wygranej.

Po tej wygranej bydgoszczanki dalej zajmują 9. lokatę. Do ósmego MKS Kalisz tracą cztery punkty. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały trzy kolejki.

Kolejny mecz bydgoszczanki rozegrają w następny poniedziałek na wyjeździe z Budowlanymi Łódź.