Kibice w hali Łuczniczka oglądali niezłe widowisko, ale bez happy endu dla Pałacu Tomasz Czachorowski
W czwartej kolejce Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrały z Developres Rzeszów 1:3. Przy odrobinę lepszej skuteczności można było pokusić się o wygranie przynajmniej jeszcze jednego seta.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC - DEVELOPRES 1:3
Sety: 10:25, 22:25, 25:20, 16:25
PAŁAC: Bałdyga 1, Bokan 8, Hage 10, Balmas 17, Cassemiro 4, Majkowska 5, Saad (libero) oraz Szperlak 7, Mazurek, Szczepańska-Pogoda, Kobus.
DEVELOPRES: Stencel 6, Wenerska, Bajema 5, Jurczyk 9, Marques 16, Blagojević 12, Szczygłowska (libero) oraz Kalandadze 26, Rapacz 1, Polańska, Witkowska.

W pierwszym secie bydgoszczanki były bladym tłem dla wicemistrzyń Polski. Praktycznie nie podjęły walki. Nie wychodziło im nic. Z kolei rywalki spisywały się doskonale.

POLECAMY

Od drugiej partii widzieliśmy całkiem inny bydgoski zespół. Walczący o każdą piłkę, grający ciekawie, stosujący zmienną zagrywkę i ciekawe kombinacje w ataku. Bydgoszczanki prowadziły już 201:17 i wydawało się, że doprowadzą do remisu. Jednak wtedy nie kończyły ataków w pierwszym tempie i nadziewały się na kontry rywalek. Straciły cztery punkty z rzędu. Przy stanie 22:23 dwa asy na pole pałacanek posłała Anna Kalandadze.

W trzeciej odsłonie bydgoskie siatkarki prezentowały się jeszcze skuteczniej. Szybko wyszły na prowadzenie, które sukcesywnie powiększały 12:6, 15:8, 17:9. Świetnie prezentowała się Patrycja Balmas, która ciągnęła grę w ataku. Tej przewagi nie mogły roztrwonić, choć rzeszowianki odrobiły część strat.

Czwarty set rozpoczął się źle, bo Pałac przegrywał 1:4. Miejscowe tylko na chwilę, bo było tylko 5:6. Jednak kolejne sześć akcji przegrały. I to był decydujący moment, bo tych strat nie udało się już odrobić.

W następnym meczu bydgoszczanki zagrają na wyjeździe z ŁKS Łódź.