Siatkarze BKS Visła Proline Bydgoszcz mają powody do radości. W efektownym stylu rozbili Legię Warszawa. Kibice świetnie się bawili podczas meczu.Aby zobaczyć zdjęcia kibiców oraz z meczu przesuń gestem lub strzałką w prawo>>Dariusz Bloch
W zaległym meczu 1. kolejki Tauron I Ligi siatkarzy BKS Visła Proline Bydgoszcz w efektownym stylu rozbił Legię Warszawa. Na zwycięstwo w trzech setach potrzebował tylko 79 minut. Najlepszym graczem meczu wybrano Damiana Radziwona.

BKS Visła Proline Bydgoszcz - Legia Warszawa 3:0
Sety: 25:18, 25:14, 25:14.
BKS: Gutkowski 10, Kaźmierczak 5, Wierzbicki 16, Galabov 16, Radziwon 10, Masny 3, Bonisławski (libero)
Legia: Bobrowski 5, Abramowicz 6, M. Stępień 0, Rawiak 11, Akala 2, Żakieta 4, Sumara (libero), Tomczak (libero) oraz Szewczyk 0, Gomułka 3, B. Stępień 1, Leliwa 0, Obuchowicz 1, Szlęzak 0.

POLECAMY

Początek pierwszego seta nie przebiegał po myśli bydgoskich siatkarzy. Mieli problemy z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem skutecznych ataków. Po zagrywkach Patryka Akali, byłego gracza bydgoskiej drużyny, przegrywali 3:6. Jednak w każdej kolejnej akcji poprawiali się i stopniowo odrabiali straty. Po serii udanych obron i kontr wyszli na prowadzenie 13:10. Po zagrywkach Michala Masnego przewaga wzrosła do 5 punktów (18:13). W końcówce bydgoszczanie jeszcze poprawili grę blokiem (23:16). Seta asem skończył Jan Galabov.

Druga partia początkowo była wyrównana, ale od remisu 6:6 skuteczniej grali siatkarze BKS Visła Proline. Przede wszystkim agresywniej zagrywali i sprawiali dużo kłopotów przyjmującym Legii. Łatwiej było im stawiać skuteczne bloki lub wyprowadzać kontry. Szybko zdobywali kolejne punkty i wyszli na prowadzenie 16:8. Kapitalnie w tym fragmencie gry zagrywał Damian Wierzbicki. W końcówce blokami popisywał się Damian Radziwon, później wybrany najlepszym graczem meczu, który został uhonorowany statuetką MVP.

W trzeciej odsłonie bydgoscy siatkarze od razu przejęli inicjatywę i objęli prowadzenie 7:3. W każdym elemencie byli lepsi od swoich rywali. Potem przewaga tylko rosła 11:5, 15:8, 21:12, 24:13.

To było ósme zwycięstwo bydgoskiego zespołu w sezonie. Dzięki niemu awansowali na pozycję wicelidera. Do prowadzącego BBTS Bielsko-Biała tracą tylko dwa punkty.

Już w niedzielę kolejne ligowe spotkanie. Tym razem BKS Visła Proline zagra w Tomaszowie Mazowieckim z tamtejszą Lechią. Początek meczu o godz. 16.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani