Talenty na planszy

Małgorzata Pieczyńska
Bydgoscy akrobaci po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki i z prestiżowych zawodów w Kielcach wrócili z medalami.

<!** Image 2 align=none alt="Image 181313" sub="Akrobaci BKSG Zawisza mają powody do radości. Na planszy w Kielcach pokazali, że są w doskonałej formie i wrócili do domu z medalami / Fot.: archiwum klubu">Ogólnopolskie Zawody „Młode Talenty” to od lat jedna z najważniejszych imprez akrobatycznych w kraju. Tym razem na starcie stanęło ok. 200 zawodników i zawodniczek z 28 klubów. W tym gronie bardzo dobrze spisali się akrobaci BKSG Zawisza, którzy zdobyli cztery medale (złoty, srebrny i 2 brązowe).

Natalia i Wiktoria brylują

W dwójkach kobiet złoty krążek wywalczyły Natalia Gwardzik i Wiktoria Felczykowska. Jak podkreśla ich trenerka Elżbieta Barej, zawodniczki trenują ze sobą ponad dwa lata i w klasie II radzą sobie udanie.

Dziewczęta te wspólnie z Wiktorią Wachowiak sięgnęły także po brąz w konkurencji trójek żeńskich.

<!** reklama>Powody do radości mieli również Filip Steliga, zdobywca srebrnego medalu w skokach na trampolinie oraz Oliwia Śliwińska, brązowa medalistka w skokach na ścieżce dziewcząt.

Radzą sobie z tremą

Wysokie 4. miejsce zajęła ponadto dwójka mieszana w składzie: Klaudia Kufel i Karol Ciarkowski, a piąty był Jakub Kaźmierski w skokach na ścieżce chłopców.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo konkurencja była naprawdę duża - mówi Elżbieta Barej, trenerka BKSG Zawisza. - W przypadku dziewcząt startujących w zespołach liczyliśmy na medale. Martwiliśmy się tylko czy, tak jak na olimpiadzie młodzieży, nie zje je trema. Na szczęście zawodniczki doskonale poradziły sobie ze stresem.

Dodajmy, że do zawodów, oprócz Elżbiety Barej, akrobatów przygotowali Krzysztof Czaja (zespoły i skoki na ścieżce) oraz Piotr Szymański (skoki na trampolinie).

W klasyfikacji drużynowej BKSG Zawisza zapewnił sobie 2. lokatę z dorobkiem 25 pkt. Wygrała Halemba Ruda Śląska - 29 pkt., a trzecie miejsce zajął AZS Rzeszów - 23 pkt.

Arabeska też nie odpuszcza

Na planszy w Kielcach zaprezentowała się także dwójka mieszana KS Arabeska Bydgoszcz - Agata Kaczmarek i Adam Pindelski. Podopieczni trenerów Mirosławy i Andrzeja Kardasów zajęli trzecie miejsce w klasie III, z kolei w punktacji łącznej z klasą II zostali sklasyfikowani na szóstej pozycji.

- Dla Agaty był to pierwszy ważny start na zawodach ogólnopolskich. Sukces tym większy, że ćwiczy zaledwie od pół roku - podkreśla trenerka Kardas. - Poziom sportowy zawodów oceniam dość wysoko, no może z wyjątkiem dwójek męskich i czwórek męskich. Jest jeszcze jeden dobry sygnał - w Kielcach wystartowali zawodnicy z kilku nowych klubów, a to dowód, że akrobatyka się rozwija. My na razie jesteśmy na początku drogi.