
RUMIANEK: powinien się znaleźć w każdej domowej apteczce. Napar z rumianku pomaga w problemach z trawieniem, biegunką i wzdęciami. Można też przemywać nim rany, krosty, owrzodzenia, opuchlizny (często stosowany przy leczeniu zapalenia spojówek). Jest delikatny dla skóry, nie powoduje podrażnień, nie uczula. Bardzo często stosuje się go u niemowląt.

MNISZEK LEKARSKI: popularna roślina, którą można znaleźć praktycznie wszędzie, o bardzo szerokim zastosowaniu leczniczym. Substancje zawarte w mniszku lekarskim działają korzystnie na wątrobę, obniżają poziom cukru i cholesterolu w organizmie, a także wzmacniają układ odpornościowy. Mniszek lekarski pobudza także trawienie oraz zwiększa apetyt.

DZIURAWIEC: Dziurawiec znany jest ze swoich właściwości przeciwbólowych i antystresowych: uspokaja, uśmierza ból, leczy niepokoje i napięcia nerwowe.
Przy stosowaniu dziurawca należy jednak uważać. Nie mogą go stosować m.in. kobiety w ciąży i karmiące piersią, czy osoby przyjmujące na stałe inne leki. Dlatego koniecznie przed zastosowaniem dziurawca należy skonsultować się z lekarzem.

MIĘTA: słynie ze swoich właściwości trawiennych. Pomaga na wzdęcia, brak apetytu, czy kolki jelitowe. Przynosi również ulgę osobom cierpiącym na migrenę i nerwobóle. Stosuje się ją także przy bezsenności.