Jak wspierać wewnętrzną motywację dziecka? Zobacz program 3 sposoby NA

Chrapanie nie jest uciążliwe jedynie dla osoby, która śpi obok, ale również dla ludzi borykających się z tą dolegliwością. Może powodować ono ciągłe zmęczenie i uczucie niewyspania, choć w łóżku spędziło się odpowiednią ilość godzin. Należy również wziąć pod uwagę, iż chrapanie jest często oznaką towarzyszącym temu innym problemom. Nie powinniśmy go lekceważyć!
Sposoby na chrapanie - poznasz je w naszej galerii:
U większości ludzi chrapanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, o ile nie towarzyszą mu przerwy w oddychaniu, czyli tzw. bezdechy. Jeśli odgłosy chrapania narastają, a potem następuje długa chwila ciszy zakończona nagłym chrapnięciem, to właśnie bezdech.
Przerwy w oddychaniu mogą trwać minutę i powtarzać się kilkadziesiąt razy w ciągu nocy. Powodują one niewystarczające dotlenienie mózgu, serca, nerek i wątroby, czego efektem jest stałe uczucie zmęczenia i niewyspania. Nie należy lekceważyć chrapania, ponieważ może ono prowadzić do arytmii, nadciśnienia, przerostu prawej komory serca, zawału.

Jeśli borykasz się z tym problemem, najlepiej zgłoś się do laryngologa. Sprawdzi on stan twoich dróg oddechowych i odpowiednim leczeniem sprawi, że nie tylko ty, ale również osoba z którą śpisz, obudzicie się wyspani!
Zobacz również na naszej stronie:
Tak działa na nasz organizm sok z kiszonych ogórków.Oto zaskakujące efekty jego picia
Tak zmieniła się Jennifer Love Hewitt.Pamiętacie główną bohaterkę z serialu "Zaklinaczka duchów"? Tak teraz wygląda!