Na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek znamy już mistrza i wicemistrza Halowej Ligi Piłki Nożnej w Świeciu. Jedyną niewiadomą pozostaje kwestia brązowych medali.
<!** Image 2 align=right alt="Image 77824" sub="Raf-Mix nie spoczął na laurach i rozgromił Violę 19:2, ustanawiając rekord bramek strzelonych w jednym meczu Fot. Andrzej Pudrzyński
">Raf-Mix do wygrania rozgrywek potrzebował zaledwie jednego punktu z Violą Lniano. O pobłażaniu i grze na remis nie mogło byś jednak mowy. Mało tego, piłkarze Raf-Mixa postawili sobie chyba za cel całkowitą deklasację przeciwnika. Zaczęło się piorunująco, bo już do przerwy Raf-Mix prowadził 10:0!
Rekord pod znakiem zapytania
Zapachniało więc rekordem ligi, który dotąd należał do Tęczy Wiąg (17 bramek w meczu ze Strażakami). Po 30 minutach gry było jednak 12:0 i rekord stanął pod znakiem zapytania. Wtedy jednak do roboty wzięli się Dawid Tatarowicz, Łukasz Wenerski i Piotr Żurek. Ta trójka była tego dnia w wybornej formie, o czym boleśnie przekonał się bramkarz Violi. Ostatecznie skończyło się na kosmicznym wyniku 19:2. Raf-Mix zapewnił sobie triumf w lidze w wyśmienitym stylu, ustanawiając przy okazji dwa rekordy - strzelonych bramek w jednym meczu, a także rozmiarów zwycięstwa.
<!** reklama>W innym ciekawym spotkaniu Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów podejmowało Zakład Drogowo-Mostowy. Obydwa zespoły walczyły o miejsca na podium.
Piłkarskie szachy
ZDM rozpoczął od kapitalnej bramki z dystansu Mirosława Woźniewskiego, na co szybko odpowiedział równie piekielnym strzałem Waldemar Spichalski. Jeszcze przed przerwą Patryk Woźniewski strzelił na 2:1 dla ZDM-u. Na początku drugiej połowy wyrównał Adam Meller i od tego momentu zaczęły się piłkarskie szachy. Drużyny jakby zadowolone z remisu, przestały atakować. PBDiM podawał sobie piłkę od nogi do nogi, a nikt z ZDM-u nawet nie raczył zaatakować przeciwnika. Przez kilka minut gra właściwie stała. Pierwsi tę farsę postanowili przerwać zawodnicy PBDiM-u, którzy po trafieniach ponownie Spichalskiego i Majki wyszli na prowadzenie 4:2, którego nie oddali już do końca. W ten sposób „Drogowcy” zapewnili sobie tytuł wicemistrza ligi, a ZDM, żeby zdobyć brązowe medale, musi w przyszłej kolejce wywalczyć przynajmniej punkt w konfrontacji ze Strażą Pożarną.
W innych meczach pewne zwycięstwo zanotowała Tęcza Wiąg, ogrywając Polpak 10:2 (5:1). Takim samym stosunkiem Transrem pokonał Komendę Powiatową Straży Pożarnej. Ostatnią kolejkę ligi i uroczyste zakończenie zaplanowano na 8 marca. Początek o godz. 10.