https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tak często powinieneś prać i zmieniać pościel - lista. Ma to wpływ na jakość snu i samopoczucie

Dominika Sobczyńska
Chociaż nie widzimy tego, co zbiera się na naszej pościeli, musimy być świadomi, że oprócz potu i martwego naskórka, znajduje się na niej sierść zwierząt oraz kurz. Wtedy okazuje się, że nasza pościel nie jest wcale taka czysta. Alergicy powinni zwrócić na to szczególną uwagę, by w pełni zadbać o dobre oddychanie i zdrową skórę. Jak często powinniśmy zmieniać pościel i jak ją prać? Dowiesz się tego w naszej galerii! ▶▶
Chociaż nie widzimy tego, co zbiera się na naszej pościeli, musimy być świadomi, że oprócz potu i martwego naskórka, znajduje się na niej sierść zwierząt oraz kurz. Wtedy okazuje się, że nasza pościel nie jest wcale taka czysta. Alergicy powinni zwrócić na to szczególną uwagę, by w pełni zadbać o dobre oddychanie i zdrową skórę. Jak często powinniśmy zmieniać pościel i jak ją prać? Dowiesz się tego w naszej galerii! ▶▶ pixabay.com
Chociaż nie widzimy tego, co zbiera się na naszej pościeli, musimy być świadomi, że oprócz potu i martwego naskórka, znajduje się na niej sierść zwierząt oraz kurz. Wtedy okazuje się, że nasza pościel nie jest wcale taka czysta. Alergicy powinni zwrócić na to szczególną uwagę, by w pełni zadbać o dobre oddychanie i zdrową skórę. Jak często powinniśmy zmieniać pościel i jak ją prać? Dowiesz się tego w naszej galerii!

Pościel nie brudzi się tak szybko, jak ubrania czy bielizna - tak uważa większość ludzi. Jak jest naprawdę?

Takie są zasady zmiany pościeli - zobaczcie

W ciągu tygodnia spędzamy około 50 godzin w łóżku. W tym czasie gromadzą się na niej różne zanieczyszczenia, które wpływają na nasze zdrowie oraz jakość snu. Ich ilość zależna jest od tego, jak wygląda tryb naszego życia. Jak często powinniśmy ją zmieniać i prać? Zobacz w naszej galerii:

Często nie zastanawiamy się nad tym, co ile powinniśmy zmieniać pościel. Jednak gdy chcemy zadbać o naszą higienę, powinniśmy się tym zainteresować. W trakcie snu człowiek się poci i gubi naskórek, przez co w pościeli gromadzić się mogą różne bakterie i grzyby. Temperatura pod kołdrą jest wyższa, co zdecydowanie wpływa na ich szybszy rozwój. Ciepło, to dla nich idealne środowisko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Magda
Ja lubię porządek i czystość, dlatego pościel zmieniam często, tak samo mieszkanie sprzątam na bieżąco, roombę włączam codziennie. Nie lubię jak w mieszkaniu mam nieporządek.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski