Sztafeta kobiet 4x400 metrów z Igą Baumgart-Witan i Kingą Gacką w składzie z brązowym medalem na HMŚ 2022!

Mikołaj Romanowski
Iga Baumgart-Witan (na zdjęciu) i jej koleżanki ze sztafety 4x400 metrów świetnie zaprezentowały się w finale sztafety Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie i zdobyły brąz! Jacek Smarz, zdjęcie ilustracyjne
W trzecim dniu Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie mamy kolejny (drugi) brązowy medal dla Polski. Tym razem świetnie zaprezentowała się sztafeta kobiet. W zespole bydgoszczanki, Iga Baumgart-Witan oraz Kinga Gacka!

Biało–czerwona sztafeta kobiet w składzie Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan (zawodniczka BKS Bydgoszcz), Kinga Gacka (zawodniczka BKS Bydgoszcz) i Justyna Święty-Ersetic awansowała do finału w biegu 4x400 metrów po tym, jak wygrały swój półfinał (w czasie 3:30.51 - to trzeci czas w kwalifikacjach do finału), pokonując w nim reprezentantki Słowenii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Jamajki i Kanady.

Biało-czerwone wybiegały brązowy medal w finale HMŚ 2022!

Polki wypadły w nim rewelacyjnie, sprostały oczekiwaniom i zdobyły brązowy medal. Zwyciężyły biegaczki z Jamajki (3:28:40), na drugim miejscu zawodniczki z Niderlandów (3:28:57 - wyprzedziły ekipę biało-czerwonych zaledwie o 0,2 sekundy!). Na czwartym miejscu znalazła się ekipa z USA.

- Pierwsze kółko uciekałam, goniłam Jamajkę, a na drugim kole pomyślałam "dobra, teraz jak Irena Szewińska" - mówiła po finałowym biegu Iga Baumgart-Witan w rozmowie z TVP Sport.

W finale, oprócz Polek, biegły reprezentantki USA, Niderlandów, Jamajki, Belgii i Wielkiej Brytanii.