Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żninie otworzyło swoje drzwi dla przyszłych uczniów, którzy po egzaminie klas szóstych mogli zwiedzić szkołę. W placówce trwają już zapisy.
<!** Image 2 align=right alt="Image 115355" sub="Jedną z atrakcji przygotowanych przez gimnazjum były proste doświadczenia w pracowni chemicznej / Fot. Jaśmina Malak">- Postanowiliśmy zaprezentować się w dzień egzaminu klas szóstych - mówi Janusz Sobczak, dyrektor szkoły. - Dzieci po skończeniu testu miały czas, by do nas dotrzeć, a nasi uczniowie przygotowali dla nich szereg niespodzianek.
Na głównym holu uczniów klas szóstych powitał szkolny chór, który przygotował wesoły program. W klasach trwały prezentacje, dzieci zwiedziły wszystkie klasopracownie, mogły przyjrzeć się doświadczeniom chemicznym przygotowanym przez starsze koleżanki, które w menzurkach mieszały różne substancje i wyczarowywały kolorowe roztwory.
Zaprezentował się też zespół taneczny Nowa Era. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żninie pokazali, że osiągają sukcesy w wielu konkursach i olimpiadach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. W szkole działa też wiele kół zainteresowań, organizowane są zajęcia pozalekcyjne. - Uczniowie z trudnościami mogą wziąć udział w warsztatach pod nazwą „Jak się uczyć” - mówi Janusz Sobczak. - Organizujemy dla nich spotkania z psychologiem, pedagogiem, a także koleżeńskie grupy wsparcia.
<!** reklama>W szkole kładzie się nacisk na naukę języków obcych, rozwijanie talentów dzieci, prowadzone są także zajęcia z doradztwa zawodowego.
- Podoba mi się tu - mówi Weronika, szóstoklasitka ze Żnina. - Na drzwi otwarte przyszłam razem z koleżanką. Lubię tańczyć, a dziewczęta z Nowej Ery mają świetne stroje i biorą udział w wielu przeglądach. Chciałabym dołączyć do tego zespołu. Lubię grać w szachy, a tu jest kółko szachowe. Porozmawiam jeszcze z kolegami, którzy się tu uczą, a potem z rodzicami zadecyduję o zapisie.
- Spędziłem tu kilka godzin - mówi Kacper, który zastanawia się, jaką szkołę wybrać. - Na wycieczkę namówił mnie kolega, on uczy się tu drugi rok. Rozmawiałem z nim i wiem dużo o tej placówce. Podobało mi się w pracowni chemicznej. To nowy przedmiot, ale myślę, że lekcje będą ciekawe.