FLESZ - Podhale zapowiada "góralskie veto"
Słowa te zdaje się potwierdzać szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk:
Cel rządu to zaszczepić na COVID -19 w tym roku jak najwięcej Polaków i przygotowywać system na następne lata, bo wszystko wskazuje na to, że szczepić będziemy musieli się co roku
- powiedział w rozmowie z wprost.pl.
Uwaga! Jeśli odpowiesz TAK na któreś z tych pytań, nie zosta...
Ilu Polaków trzeba zaszczepić, by ustąpiła epidemia koronawirusa?
Jak wykazują badania statystyczne, tylko połowa Polaków deklaruje, że przyjmie szczepionkę. Tymczasem, żeby okazała się skuteczna w sensie pokonania epidemii, tzw. wyszczepialność musi być wyższa. Eksperci podają różne liczby, jednak większość mieści się w przekonaniu, że szczepienie powinno objąć 60-80 proc. naszej populacji.
Dopiero wtedy odsetek ludzi odpornych na chorobę osiągnie poziom wystarczający do przerwania masowych zakażeń.
Koronaraport. W Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń, 326 os...
Etap "zero" szczepień
Pierwsze szczepienia w Polsce odbyły się 27 grudnia. Pierwsze dawki (tzw. etap „zero” szczepień) są przeznaczone dla osób najbardziej narażonych na zakażenie. Są to pracownicy:
- szpitali węzłowych,
- pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,
- Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,
- aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
- uczelni medycznych (w tym studenci kierunków medycznych).
Do grupy „zero” zalicza się także: personel niemedyczny pracujący w wymienionych podmiotach, czyli administracyjny i pomocniczy – bez względu na formę zatrudnienia (również wolontariusze i stażyści), pracowników firm współpracujących z podmiotem medycznym, którzy stale przebywają w tym podmiocie, rodziców wcześniaków.
- Kraków sprzed niemal stu lat na kolorowych zdjęciach!
- Kolejny słynny sklep wycofuje się z Polski! Jest ich coraz więcej [GALERIA]
- Nowy sklep internetowy Magdy Gessler. Ceny zwalają z nóg. Flaczki za 50 złotych!
- Tropiki zaledwie dwie godziny drogi od Krakowa! [ZDJĘCIA]
- Mieszkania w Krakowie dla milionerów. Tak można mieszkać!
- Andrzej Duda jednym telefonem załatwił otwarcie stoków
