29 grudnia 1909 roku w bydgoskim kinematografie zwanym „Teatrem obrazów świetlanych „Colosseum” przy ul. Gdańskiej 18 zaprezentowany został film „Odwiedziny w Bydgoszczy”, pierwsza próba dokumentalnego obrazu o mieście przedstawiająca jego widoki. Film nie zachował się, nieznane są też bliższe szczegóły o nim.
29 grudnia 1966 roku na skutek awarii nadajnika radiowo-telewizyjnego w Trzeciewcu znacznie pogorszyła się jakość odbioru w Bydgoszczy programu telewizyjnego. Usterki udało się usunąć dopiero 2 stycznia następnego roku.
29 grudnia 1982 roku w II programie Telewizji Polskiej o godz. 20 wyemitowane zostało (w kolorze!) przedstawienie operowe „Pan Twardowski” w wykonaniu artystów z Państwowej Opery w Bydgoszczy.
29 grudnia 1986 roku nastąpiło odsłonięcie na skwerze przy ul. Bernardyńskiej obok Grobu Nieznanego Powstańca pomnika Powstańca Wielkopolskiego dłuta Stanisława Horno-Popławskiego.
29 grudnia 1998 roku z samochodu na ul. Jackowskiego zostały wyrzucone zwłoki Jana G., mieszkańca jednego z domów przy tej ulicy. Zabójcami okazali się 24-letni właściciel agencji towarzyskiej przy ul. Jackowskiego 8 oraz wynajmowany przez niego ochroniarz. Zbrodni dokonano przy ul. Rajskiej nad Brdą z zemsty za protesty przeciwko prowadzonej agencji oraz hodowli psów w mieszkaniu.