Świetna seria BKS Proline Visły Bydgoszcz przerwana w Częstochowie

z
Tomasz Czachorowski
Siatkarze BKS Proline Visły Bydgoszcz przegrali w Częstochowie, po pięciosetowym starciu.

Bydgoska drużyna jechała na mecz z kompletem wygranych w czterech meczach. Częstochowianie rozegrali sześć meczów, trzy razy wygrali.

W sobotę swój bilans poprawiła ekipa Norwida, choć drużyny podzieliły się punktami.

Bydgoszczanie dobrze weszli w mecz, objęli kilkupunktowe prowadzenie. Potem jednak pojawiły się pierwsze problemy z przyjęciem, gospodarze poprawili skuteczność i gra się bardzo wyrównała. Na tyle, że set kończył się grą na przewagi, a więcej zimnej krwi zachowali miejscowi.

Wydawało się jednak, że bydgoska ekipa opanowała sytuację - dwie kolejne partie spokojnie wygrała. Nie zamknęła jednak meczu w czwartym secie, gdy nie potrafili zatrzymać skutecznych ataków rywali.

Norwid doprowadził do tie breaka i rozpędzony wygrał decydującą partię. Nerwową po obu stronach (czerwona kartka dla Bonisławskiego) i wyrównaną niemal do końca (11:11).

NORWID CZĘSTOCHOWA - BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ 3:2
Sety: 30:28, 22:25, 22:25, 25:20, 15:13
NORWID: Długosz 19, Łapszyński 16, Usowicz 14, Kryński 9, Zawalski 7, Biliński 2, Podborączyński (libero) oraz Kowalski 1, Gibek 1, Popiela 1, Sługocki, Wnuk 10.
VISŁA: Wierzbicki 23, Kaźmierczak 19, Galabov 12, Kowalski 11, Gutkowski 2, Masny 3, Bonisławski (libero) oraz Kwasigroch 8, Yudin, Sternik, Owczarz 1, Radziwon.