Świetna inauguracja sezonu miniżużlowców BTŻ

Dwa miejsca na podium, w tym jedno na najwyższym stopniu - oto dorobek zawodników Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego podczas weekendowych zmagań w Rybniku.

Na Górnym Śląsku zainaugurowano sezon 2017 w klasie 80-125 centymetrów sześciennych. Z dobrej strony pokazali się miniżużlowcy Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego.

W sobotę rozegrano pierwszą rundę indywidualnych mistrzostw Polski. Wygrał Bartosz Tyburski z Wybrzeża Gdańsk przed Pawłem Trześniewskim z Rybek Rybnik. Obaj zgromadzili po 13 punktów, mieli też taką samą liczbę biegowych zwycięstw oraz drugich miejsc. O triumfie zawodnika znad morza zadecydowała wygrana w bezpośrednim pojedynku.

Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Lewandowski z BTŻ. Miał tyle samo punktów (12), co Kacper Kłosok z Rybnika, ale wygrał więcej wyścigów.

Miejsca pozostałych naszych zawodników: 6. Wiktor Przyjemski 9 pkt, 9. Kacper Łobodziński 8.

Następnego dnia zainaugurowano rywalizację w Pucharze Polski Par Klubowych. Triumfowali miniżużlowcy BTŻ, którzy zdobyli 16 punktów (Łobodziński 7, Przyjemski 5, Lewandowski 4). Drugą lokatę zajęły Rybki Rybnik (12 oczek), a trzecią ex aequo duety Wybrzeża Gdańsk i GUKS Speedway Wawrów (po 11). Na ostatnim miejscu sklasyfikowano Stal Toruń (9).

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie bydgoscy miniżużlowcy wywalczyli brąz w rywalizacji par.